Al Fahidi w Dubaju – tu warto zajrzeć

kwi 26, 2023 | Azja, Podróż, Podróże, Zjednoczone Emiraty Arabskie

Al Fahidi w Dubaju

Al Fahidi to jedna z najstarszych i najbardziej malowniczych dzielnic Dubaju. Znajduje się ona w sercu miasta, w okolicy nadbrzeża rzeki Dubai Creek, i jest jednym z niewielu miejsc, gdzie możecie poczuć klimat Dubaju sprzed kilku dekad.

Jeśli będziecie w Dubaju, to koniecznie musicie odwiedzić to miejsce. Przed wyjazdem do ZEA nie widziałam Al Fahidi na innych blogach jako miejsce warte odwiedzenia, a szkoda! Mnie bardzo zachwyciła ta dzielnica! 

Al Fahidi w Dubaju – jak się dostać? 

Najłatwiej metrem. Wysiądźcie na stacji „Al Fahidi” (linia zielona). Stacja ta znajduje się w odległości około 5 minut spacerem od dzielnicy. Po wyjściu z stacji metra, kierujcie się na południe w kierunku rzeki Dubai Creek. W ciągu kilku minut dojdziecie do historycznej dzielnicy i rozpocząć zwiedzanie.

Al Fahidi – co warto zobaczyć? 

Muzeum Dubaju  

To jedno z najważniejszych miejsc do odwiedzenia w Al Fahidi. Muzeum znajduje się w forcie zbudowanym w 1787 roku i oferuje interesujące wystawy poświęcone historii Dubaju, w tym eksponaty związane z rybołówstwem, perlistictwem i handlem. Na szczycie fortu znajduje się taras widokowy, z którego można podziwiać panoramę Dubaju Creek. Ja niestety nie zdążyłam odwiedzić tego miejsca.

Galerie sztuki

Al Fahidi jest również domem dla wielu galerii sztuki, które oferują wystawy sztuki arabskiej i międzynarodowej. Galerie te prezentują prace artystów z Dubaju i całego świata, a ich kolekcje obejmują malarstwo, rzeźbę, fotografię i sztukę wideo.

Zakupy w soukach  

W dzielnicy znajdują się także tradycyjne souki, które oferują turystom wiele możliwości zakupów. Naprawdę można tam kupić mnóstwo przepięknych rzeczy, ja byłam totalnie zachwycona. Niestety jestem trochę uprzedzona do kupowania w tego typu miejscach, ponieważ nie lubię się targować, ale jeśli Wy lubicie to jestem przekonana, że na pewno kupicie sobie coś pięknego.

Spacer wzdłuż rzeki Creek

To co podobało mi się podobało najbardziej to spacer wzdłuż rzeki Creek. Miałam tam przyjemność być akurat w trakcie zachodu słońca i tuż po nim. Po prostu magia!

al-fahidi-w-dubaju-2023 (1)

Dzielnica Al Fahidi – gdzie warto zjeść? 

Ja po długim spacerze byłam bardzo głodna i nie miałam czasu szukać czegoś szczególnego. Tuż przy głównym rondzie blisko Dubajskiego Muzeum znajduje się Chaktora Point.  Na początku od razu odrzuciłam to miejsce, ponieważ z zewnątrz wygląda jak jakaś buda fastfooda. Zobaczyłam jednak, że w środku siedzą sami lokalni i postanowiłam zaryzykować. Był to strzał w 10! 

Była to najtańsza knajpka podczas mojej podróży w Duabju. Przez ceny myślałam, że porcje będą jakieś mini, dlatego zamówiłam aż dwa dania.. Okazało się oczywiście, że dania były normalne, a dodatkowo bardzo przepyszne! Miejsce jest w pełni wegetariańskie i serwuje dania kuchni indyjskiej. Naprawdę polecam to miejsce!

Przy okazji polecam także wpis: Ceny w Dubaju 2023

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *