AZJA PODRÓŻE Wietnam

Golden Bridge w Wietnamie – czy warto? Jak dojechać?

Golden Bridge w Wietnamie

Golden Bridge w Wietnamie! Wielki, niesamowity, zachwycający złoty most, oddany do użytku w czerwcu 2018 roku. Zwany również jako Golden Hands Bridge został zbudowany na wysokości ponad 1400 metrów. W internecie krąży wiele  zapierających dech w piersiach zdjęć. Od samego początku przyciągał tłumy turystów, dzięki temu został okrzyknięty mianem ..MUST SEE IN VIETNAM’’. Czy w rzeczywistości jest taki cudowny? Jak do niego dojechać i ile kosztuje taka atrakcja?

Golden Bridge w Wietnamie

Golden Bridge w Wietnamie – jak się tam dostać?

Istnieją dwie opcje, ale na początku musisz dotrzeć do Da Nang samolotem lub autobusem, w zależności jak i z którego miejsca będziesz podróżować.  Następnie:

 • Pierwsza możliwość – na miejscu w Da Nang możesz wykupić wycieczkę w biurze podróży, z czego my skorzystaliśmy. Wycieczka z agencji na ulicy kosztowała 900 000 VND (ok 150 zł). W cenie wypadu mieliśmy transport, wejście, załatwienie formalności, jak kupno biletów wcześniej bo na miejscu  była naprawdę spora kolejka. Dodatkowo za 200 000 VND przy kupnie wycieczki można dopłacić za lunch, co bardzo  polecam. My niestety tego nie zrobiliśmy i bardzo żałowaliśmy…ale o tym za chwilę.
 • Drugi wariant – możesz jechać grabem z Da Nang. Koszt w jedną stronę koło 150 000- 200 000 VND (ok 25-35 zł). Na miejscu trzeba jeszcze kupić bilet wstępu za  700 000 VND (ok 116 zł) od osoby. Plus jest taki, że jedziesz o której chcesz i wracasz o której chcesz. Jeśli ogólnie chodzi o wydatki, to wyprawa samodzielna (jeśli podróżujesz w 1 lub 2 osoby) kosztuje więcej niż z biurem podróży. TUTAJ możesz kupić bilety ciut drożej na bezpośredniej stronie atrakcji.

Golden Bridge w Wietnamie

Jak przebiegła nasza wycieczka?

Wyjazd odbył się 8 rano spod danej agencji. Po drodze mieliśmy wizytę w  jakimś pseudo muzeum z obrazami, posągami figurkami i ciuchami. Ceny aż kuły w oczy… np. jakaś niewielka figurka kosztowała ok. 100 zł. Według mnie to była śmieszna atrakcja, zrobiona głównie pod bogatych turystów. Po 5 minutach oglądania figurek byliśmy znudzeni, następne 20 minut czekaliśmy aż pojedziemy dalej. Po muzeum jechaliśmy już prosto na wzgórza Ba na Hills. Ku naszemu zdziwieniu, Golden Bridge i wzgórze Ba Na Hills to nie tylko most ale także kilka dodatkowych atrakcji!

Sam wjazd na górę kolejką trwa około 20 min, i jest to z pewnością niebanalna atrakcja. Właśnie wtedy uświadomiłam sobie, że mam chyba jakiś lęk wysokości. Podróż kolejką na sporej wysokości, nad lasami dała mi dreszczyk emocji! Cały czas aż mnie bolał brzuch ze zdenerwowania. Sami patrzcie!

Golden Bridge w Wietnamie

Golden Bridge w Wietnamie

Po  wizycie na moście przeszliśmy dalej do kompleksu Sun World, w którym znajduje się tzw ,,Europejska wioska’’,. Jest to tak naprawdę skupisko pięknych, małych pałacyków i luksusowych restauracji. Wiele z nich to 5-cio gwiazdkowe hotele, w których szczęściarze z wypchanym portfelem mogą spędzić noc. 

Dodatkowo na wzgórzu znajduję się też największy w Wietnamie Fantasy Park. Wydaje mi się, że fani gier zdecydowanie mogą spędzić w nim cały dzień.  Nas to za bardzo nie interesowało ale uważam, że całkiem  fajna sprawa.

Na zwiedzenie na miejscu dostaliśmy koło 3 godzin i uważam, że jest to wystarczający czas na przejście całego kompleksu. Jeśli jesteś fanem gier, to z pewnością kilka godzin w Fantasy Parku byłoby za mało :D.

W drodze powrotnej do domu był postój w sklepie z pamiątkami, oczywiście  w drogim sklepie.

Wskazówki:

 • Jeśli zdecydujesz się na wykupienie wycieczki z lokalnym biurem podróży, polecam dołożyć kasę i wziąć opcje z lunchem. dlatego, że dodatkowo 200 000 VND, a na miejscu cena to koło 300 000 lub 350 000 VND  niestety 🙁
 • Dodatkowo nie da się kupić prawie nic innego… znajdują się tam restauracje, które oferują lunch złożony z kilku posiłków i nawet gdy nie chcesz całego lunchu, to nie masz wyjścia
 • Jest jedno miejsce gdzie są dania osobno, jednak sałatka z paru liści sałaty i 3 kawałków sera feta kosztowała 150 000 VN. Były tam chyba najwyższe ceny w całym Wietnamie, które przypominały ceny europejskie. 

Golden Bridge w Wietnamie

Golden Bridge w Wietnamie

Golden Bridge w Wietnamie – Czy warto tam pojechać? Hit czy Kit? 

Według mnie warto! Dla mnie było to spełnienie marzeń. Pomimo naprawdę dużej ilości turystów, cieszę się, że to zobaczyłam. Każda niesamowita atrakcja turystyczna przyciąga przecież tłumy – nie bez powodu 🙂 My z reguły też nie lubimy takich zatłoczonych miejsc, ale  kilka wyjątków i perełek jak to miejsce, znajdzie się na naszej liście! Prawdopodobnie moje zdjęcia nie oddają uroku tego miejsca!

CZYTAJ WIĘCEJ O WIETNAMIE

 1. Co MUSISZ wiedzieć przed wizytą w Wietnamie
 2. Wietnam Południowy. Gotowy plan podróży.
 3. Hoi An – dlaczego musisz tam jechać? Co zobaczyć?
 4. Ceny w Wietnamie. Całkowity koszy podróży

 

You Might Also Like

2 komentarze

 • Reply
  Gabriel
  6 marca 2022 at 18:14

  „…Po wizycie na moście przeliśmy…” co to jest…???

  • Reply
   Natalia
   18 marca 2022 at 09:16

   powinno być „przeszliśmy”. Dzięki za zauważenie 🙂 zaraz poprawię!

Leave a Reply