AZJA PODRÓŻE Wietnam

Wietnam Południowy CO ZOBACZYĆ? PLAN na 2 tyg.

Wietnam Południowy gotowy plan podróży na 2 tygodnie

Wietnam Południowy. Co zobaczyć? Gotowy plan na 2 tygodnie.

Przypomnę, że moje wyprawy są tzw. niskobudżetowe, podróżuję TANIO, z plecakiem, śpię w hostelach, poznaję ludzi, dużo jem i jeszcze raz dużo jem. Nasz termin podróży był na przełomie lutego/marca. Wypad trwał 20 dnia ale  poniższy plan  jest na 2 tygodnie. Przygotowałam moją propozycję i krótko podsumowałam, dlaczego warto się tam wybrać i co zobaczyć. Zawsze przed wyjazdem czytam kilka bądź kilkanaście planów podróży z różnych blogów i dopasowuję sobie dane miejsca pod własne preferencje. Podstawowe informacje o tym co należy wiedzieć przed podróżą do Wietnamu napisałam w osobnym artykule, warto się zapoznać. 

Na początek krótka informacja — ominęłam Wietnam Północny — dlaczego?

 • temperatura wynosiła poniżej 15 stopni Celsjusza i padał tam cały czas deszcz
 • uważam, że nie ma sensu gonić i zwiedzać wszystkiego po łebkach z wywalonym jęzorem ze zmęczenia

Naprawdę nie wiem, jak wiele osób wplątuje jeszcze w te 14 dni północ i Sapa. Można oczywiście tego dokonać ale myślę, że nie wszystkim to sprawi frajdę, jak nam! Do tej części Wietnamu mamy zamiar  jeszcze wrócić, gdzie poświęcimy drugie 2 tygodnie. Moim zdaniem tak jest wygodniej. Jeśli miałabym do dyspozycji pełne 3 tygodnie, wtedy prawdopodobnie zdecydowałabym się na północ i południe :)

Wietnam staje się coraz bardziej popularny i dobrze! Jest to zakątek świata, który zdecydowanie warto odwiedzić. Z racji na dużą powierzchnię państwa ciężko było mi wybierać pomiędzy niektórymi miastami. Wybrałam te poniższe i na żadnym miejscu  się nie zawiodłam, dlatego z czystym sumieniem postanowiłam rozpisać taką opcję.

 

Wietnam Południowy na własną rękę  – gotowy podróży na 2 tygodnie.

 • Ho Chi Minh/ Saigon 1-2 dni
 • Can Tho/ Delta Mekong 2-3 dni
 • Da Nang/ Hue 2-3 dni
 • Hoi An -3 -4 dni
 • Nha Trang/ Mui Ne 3-dni
 • Cho Hi Minch – 1 dzień.

 

Ho Chi Minh/ Sajgon (1-2 dni) – co zobaczyć?

Ho Chi Minh – miasto, które zamieszkiwane jest przez niecałe 9 milionów osób. Dawna nazwa miasta to Sai Gon – do dzisiaj jest używana przez miejscowych. Nazwa uległa zmianie w 1975 r., na cześć przywódcy Komunistycznej Partii Wietnamu – Cho Hi Minha. Co można zobaczyć i dlaczego warto?

 • Chociażby dla Muzeum Pozostałości Wojennych. Według mnie to interesujący i  obowiązkowy punkt wycieczki. W muzeum możemy zobaczyć wiele eksponatów z wojny która trwała w latach 1955-1975.  Zdjęcia, które można zobaczyć w gablotach mrożą, krew w żyłach.
 • Kolejnymi punktami, które warto odwiedzić jest Street Food Market, Pałac Niepodległości, Główny Urząd Pocztowy oraz ulica Bui Vien w jej pobliżu szczególnie polecam noclegi — znajduje się tam mnóstwo tanich knajpek z dobrym jedzeniem oraz możliwością poimprezowania, jeśli ktoś ma ochotę.
 • W zależności o której będziesz miał lot i zjawisz się na miejscu, oceń czy potrzebujesz 1, czy 2 noce, żeby to na spokojnie zobaczyć i ruszyć dalej!

Ho Chi Minh  jak dotrzeć z lotniska do centrum? 2 opcje:

 • taksówka – najlepiej przed wyjazdem zainstaluj sobie GRABa, coś jak nasz Uber, często tani, przynajmniej z góry wiesz ile zapłacisz za przejazd i nie zostaniesz oszukany. Koszt ok. 150-200 tys. dongów — 22-30 zł
 • autobus — stoi on zaraz przy wyjściu z lotniska i kosztuje TYLKO 20 tys. — ok. 3,20 zł. Pokażesz Pani na mapie mniej więcej, gdzie jest Wasz nocleg i ona zadba o to, żebyście dobrze wysiedli.
 • polecam nocleg w centrum – okolice Bui Vien dlatego, że do wszystkich miejsc jesteś w stanie dotrzeć na pieszo

  Wietnam Południowy – co zobaczyć 

Can Tho/ Delta Mekong 2-3 dni. Co zobaczyć i dlaczego warto?

Delta Mekongu jest to malowniczy region Wietnamu, który ma wiele do zaoferowania. Głównymi atrakcjami są podróże łódkami między licznymi kanałami Delty. Istnieje możliwość odwiedzenia lokalnych wiosek, fabryki cukierków kokosowych i lokalnych wyrobów, farm owocowych, farm miodu, krokodyli oraz pływającego targu – narzekać na nudę na pewno nie można. Z Sajgonu jest wiele biur podróży, które oferują zorganizowaną wycieczkę na 2 lub 3  dni. Ceny zaczynają się od 125 zł. My skorzystaliśmy z takiej opcji. Bez problemu można zwiedzać na własną rękę, jednakże przy ograniczonym czasie polecam wycieczkę.

Wietnam Południowy. Co zobaczyć? Plan na 2 tyg.

Wietnam Południowy Co zobaczyć? 

Da Nang/ Hue 2-3 dni

Polecam przelot z Ho Chi Minh samolotem do środkowego Wietnamu (ze względu na ograniczony czas). Loty idzie upolować od 65 do 150 zł.  Co zobaczyć i dlaczego warto?

 • W Hue i okolicy  możesz zobaczyć Zakazane Miasto, które zostało wpisane na listę Światowego  Dziedzictwa UNESCO. W tym miejscu mieszkał kiedyś cesarz Hue, mury tego miejsca można było przekroczyć tylko z pozwoleniem.
 • W Da Nang polecam wybrać się na Góry Marmurowe, które nazywane są także Górami Pięciu żywiołów: Moc Son – góra drewna, Thuy Son – góra wody, Thuy Son Kim Son – góra metalu, THoa Son – góra ognia oraz Tho Son – góra ziemi. Na terenie znajduje się też kilka jaskiń oraz świątyń. Spacer po tym terenie wśród wielu roślin jest samą przyjemnością. Naprawdę warto 🙂
 • W samym Da Nang jest dostęp do fajnych plaż, także możecie odpocząć sobie pod palmą 😀

Góry Marmurowe

Wietnam Południowy, co zobaczyć, plan

Wietnam Południowy, co zobaczyć plan na 2 tyg.

 • Miejscem do którego trzeba się wybrać z Da Nang (jest bliżej niż z Hoi An) jest Golden Bridge! Po prostu spójrzcie! Bilet kosztuje 700 tys dongów (ok 125 zł) więc jest to najdroższa atrakcja w Wietnamie lecz naprawdę warto się tam wybrać. Wycieczka z biura 950 tys., także 200 tys. (33 zł) płacisz za przejazd autokarem, taksówka kosztuje ok 150 tys w jedną stronę. Sam zdecyduj co dla Ciebie będzie lepsze. TUTAJ oficjalna strona atrakcji. Golden Bridge – czy warto? Jak dojechać?

Golden Bridge

Wietnam Południowy co zobaczyć plan na 2 tyg.

Na własną rękę – Hoi An 3/4 dni

To jest miasteczko, którego nie można ominąć będąc w Wietnamie, jeśli to zrobisz – zgrzeszysz! Na wielu blogach przeczytasz o niepowtarzalności tego miejsca i ja się pod tym podpisuję. Według mnie klimat tego miejsca jest wręcz nie do opisania. Z Da Nang za grosze, można dotrzeć autobusem do centrum Hoi An.  Hoi An co zobaczyć? Dlaczego musisz tam pojechać?

Hoi An jest także bazą wypadową  do My Son – zabytkowy kompleks świątyń, który stanowi pozostałość po sanktuarium religijnym Czumów,  istniejącym w okresie między IV a XV wiekiem n.e.. Niestety niewiele części przetrwało, jednak jest to wypad na 3-4 godzinki. W dodatku teren jest mocno zazieleniony, co dodaje uroku temu miejscu. Wypad tam kosztuje ok 100 tys. dongów czyli ok 16 zł więc szkoda byłoby nie pojechać 🙂

 

Klimatyczne Hoi An

Wietnam Południowy gotowy plan podróży na 2 tygodnie.

Nha Trang – 3-dni – z Da Nang  również polecam podróż samolotem ze względu na czas (ok. 100 zł). Dlaczego warto?

 • jedni proponują odpoczynek w Mui Ne, jedni w Nha Trang – choć zdania na temat są mocno podzielone.
 • na wielu blogach przeczytałam mnóstwo opinii, że do Nha Trang nie warto jechać. Spotkałam się z określaniami typu ’ Rosyjskie Mielno’ 'Europa’. Chyba przez te negatywne opinie na przekór chciałam sprawdzić na własnej skórze to miejsce i…wcale się nie zawiodłam, really!
 • nam zależało na odpoczynku na plaży po intensywnym zwiedzeniu i to otrzymaliśmy. Piękne zadbane plaże, zimne kokosy, wiele tanich knajpek z jedzeniem, wszystko to, czego potrzeba do 2-3 dniowego odpoczynku. Fakt to prawda, że jest tam bardzo dużo Rosjan, rzekłabym, że sami Rosjanie…ale nie miałam z tego powodu żadnej niemiłej sytuacji 🙂

Wietnam Południowy gotowy plan podróży na 2 tygodnie.

Ostatnie dwa dni/ dzień  to przelot z Nha Trang do Ho Chi Minh i chwila oddechu, czas na kupienie pamiątek przed powrotem do Polski 😀

Mam nadzieję, że przy układaniu swojego planu weźmiecie pod uwagę, któreś z powyższych miejsc. 

Wietnam Południowy, gotowy plan podróży na 2 tygodnie.

CZYTAJ DALEJ O WIETNAMIE

CENY W WIETNAMIE 2019 – CAŁKOWITY KOSZT PODRÓŻY

HOI AN CO ZOBACZYĆ? DLACZEGO MUSISZ TAM JECHAĆ?

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam także na mój profil na Instagramie i na Facebooku. Będzie mi miło, jeśli dołączysz:)

You Might Also Like

No Comments

  Leave a Reply