AZJA PODRÓŻE Singapur

Botanic Gardens w Singapurze – dlaczego musisz odwiedzić to miejsce

BOTANIC GARDENS W SINGAPURZE – DLACZEGO MUSISZ ODWIEDZIĆ TO MIEJSCE

Botanic Gardens w Singapurze – miłość od pierwszej minuty

 

Są takie miejsca, do których chce się wracać. Czasami nie są one najpiękniejsze na świecie, lecz w jakiś sposób są dla nas magiczne. Każdy na pewno ma w pamięci takie perełki, które z chęcią zawsze każdemu poleci. Dla mnie takim miejscem jest Botanic Gardens w Singapurze. Jeśli jesteś fanem przyrody, to gwarantuję, że się zachwycisz tym miejscem.

Soczyście zielony obszar, który zajmuje ponad 74 h, niewątpliwie stał się się jedną z głównych atrakcji miasta. Miejsce to, jest pierwszym ogrodem botanicznym wpisanym na światową listę dziedzictwa UNESCO. Ja uwielbiam wszystkie miejscówki związane z roślinnością, więc w tej atrakcji zakochałam się natychmiastowo.

Na wstępie od razu rzuca się w oko, że jest to miejsce odwiedzane także przez miejscowych. Pikniki, gry, zabawy, jogging, sport, joga, romantyczne randki i wiele innych czynności można robić pośród malowniczej scenerii. Zdecydowanie mieszkańcy lubią przybywać do tego parku w ciepłe, słoneczne dni. 

Botanic Gardens  został podzielony na kilka sekcji tematycznych

 

National Orchid Garden / Ogród Orchidei

Uznany za największą wystawę orchidei na świecie. W kolekcji posiada ponad 600 gatunków z 1000 istniejących. Storczyki prezentują się w pełnej okazałości. Spacer pośród kolorowych ścieżek to sama przyjemność

Botanic Gardens w Singapurze

Ogród Orchidei Singapur

Ginger Garden/ Ogród Imbirowy

W ogrodzie znajduje się ponad 250 roślin z rodziny imbirowatych. Przed wizytą wyobrażałam sobie, że ujrzę imbir, który codziennie ścieram do koktajlu, jednak nieco się pomyliłam. Nie sądziłam, że rośliny imbirowate mogą być tak urocze.

ogród imbirowy botanic gardens

RainForest / Las Deszczowy

Dziewiczy las, w którym rośnie ponad 300 gatunków roślin. Wiele z nich to rzadkie odmiany, które nie występują już w pobliskich rejonach, a niektóre drzewa w lesie sięgają aż 50 m wysokości.

Jacob Ballas Children’s Garden Ogród dziecięcy Jacoba Ballasa

Miejsce dedykowane szczególnie dla osób posiadających dzieci. Tematem przewodnim parku jest ,,życie na ziemii zależy od roślin’’ Ogród został stworzony z myślą o edukacji najmłodszych, poprzez zabawę.

Botanic Gardens w Singapurze

ogród dziecięcy w singapurze

Garden Ethnobotany / Ogród Etnobotaniczy

Przedstawia roślinność związaną z tradycjami archipelagu malajskiego, Indochin i Azji. Złożony z 4 stref – życiarzemiosła i budownictwa, symboliki i medycyny, skupionych wokół akwenu. Na tabliczkach można poczytać o tym, jak są one wykorzystywane przez rdzenne społeczności tego regionu.

Swan Lake/ Jezioro Łabędzi – rozsławione przez parę niemych łabędzi z Amsterdamu

Healing Garden/ Ogród Uzdrowienia

Prezentuje ponad 400 gatunków roślin, które mają swoje  zastosowane w medycynie. Skonstruowany tematycznie z częściami ciała, takimi jak głowa, układ oddechowy i rozrodczy.

Powyższe kategorie są jedynymi z głównych, ponieważ ogród posiada jeszcze wiele innych sekcji.  Szczerze mówiąc, jeśli masz dużo czasu, to można zwiedzać go cały dzień. Mnie całkowicie oczarował. Powietrze, zapachy, kolory zrobiły na mnie piorunujące wrażenie.

INFORMACJE PRAKTYCZNE 

Godziny otwarcia

Codziennie od 5 rano do północy.

Lokalizacja

1 Cluny Rd, Singapur 259569

Jak dojechać do ogrodów?

Najłatwiej metrem, dokładnie żółtą linią. Przystanek nazywa się Botanic Garden.

Ile kosztuje wejście do Botanic Gardens?

Wejście jest za darmo! Cudownie, prawda?

CZYTAJ DALEJ O SINGAPURZE

Ogród Orchidei
ogródy botaniczne w Singapurze
ginger garden w singapurze
ogród orchidei w singapurze
ogrody singapurskie
przyjaciele botanic gardens
Botanic Garden w Singapurze
Ogrody w Singapurze

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply