LIFESTYLE

Airbnb czy jest bezpieczne? Dlaczego warto korzystać?

AIRBNB CZY JEST BEZPIECZNE? DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ?

 

Do czego służy portal airbnb?

Airbnb to portal, który umożliwia wynajęcie pokoju bądź całego mieszkania od prywatnej osoby. Zdarza się, że hotele czasami też oferują swoje usługi na tej stronie.

Od dłuższego czasu na portalu pojawiła się także zakładka: atrakcje. Są to oferty od osób prywatnych, które proponują swoje usługi, przykładowo – sesja fotograficzna bądź lekcja gotowania w domu.

Airbnb czy jest bezpieczne?

Airbnb czy jest bezpieczne? 

Według mnie jest bezpiecznie.

To co może wydawać się nam niebezpieczne, bądź niewygodne to płatność za pobyt. Niestety pobierana od razu z góry, przy dokonywaniu rezerwacji, ewentualnie w dwóch ratach, gdy kwota jest wysoka. 

Co się dzieje z pieniędzmi i jaka jest pewność, że właściciel nasz nie wyroluje?

Pieniądze są blokowane przez portal i znajdują się w jego ,,portfelu”. Właściciel pokoju/mieszkania otrzymuje wpłatę środków dopiero po 24 godzinach od czasu naszego zameldowania. Jest to czas dla Was, aby zweryfikować czy podana oferta jest zgoda z tą z internetu. W razie jakichkolwiek problemów można zgłosić wszystkie uwagi za pośrednictwem strony. 

Dlaczego warto skorzystać z Airbnb? Przecież istnieje niezastąpiony booking.com

 • dla wygody – szczególnie gdy rezerwujemy cały domek/apartament dla siebie.  Chyba nie muszę pisać jaką zaletą jest możliwość zrobienia sobie kawy po swojemu, czy uszykowania własnoręcznie śniadania – szczególnie gdy podróżujemy niskobudżetowo. Wygoda jest też nieoceniona w przypadku podróży w kilka osób. Przede wszystkim gdy znajduje się salon, w którym można wspólnie posiedzieć. W przypadku standardowych hoteli ciężko o taką wygodę.
 • dla ceny – nie zawsze jednak jest tańsza, wszystko zależy od wielu aspektów. Im więcej osób, tym wysoce prawdopodobne jest to, że wynajęcie domu będzie tańsze, niż wynajęcie kilku pokoi w hotelu. 
 • Dla pewności otrzymania tego, za co zapłaciliście – w przypadku airbnb nie ma raczej możliwości, że gospodarz zakwateruje Cię w innym miejscu. Niestety często w hotelach miałam sytuację, że na miejscu otrzymałam pokój zupełnie inny, niż ten ze zdjęć, za który zapłaciłam. 
 • dla prawdziwych i rzetelnych opinii – gospodarz nie ma możliwości usunięcia opinii na temat swoich oferowanych miejsc. Mieszkania oceniane są na podstawie kilku głównych kategorii jak: czystość, lokalizacja, udogodnienia, kontakt z gospodarzem, wartość oferty. 
 • dla poznania lokalnej kultury bądź innych ludzi –  często zdarzyło mi się rezerwować pokój w mieszkaniu. W pozostałych pomieszczaniach mieszkał gospodarz bądź inni podróżnicy. Bardzo miło na przykład wspominam pobyt u Coastala w Maroko. Posiada on mieszkanie z wielkim balkonem i niesamowitym widokiem.. Podczas pobytu codziennie siedzieliśmy z nim oraz Francuzem wynajmującym drugi pokój i rozmawialiśmy o wszystkim. 

Airbnb czy jest bezpieczne?

Przykład, jeśli chodzi o cenę. 

Powyżej zaprezentowałam ofertę, z której sama osobiście korzystałam. Apartament dla 6 osób w centrum, z dogodnym dojazdem z lotniska. Mieszkanie znajduje się 15 minut spacerem od plaży. Pobyt tygodniowy 2878 zł, przy 6 osobach wychodzi 480 zł na osobę. W mieszkaniu było wszystko co potrzeba! Wydaje mi się, że to niezła opcja! Oczywiście w tym terminie znajdziecie również tańsze kwatery. My wyjątkowo postawiliśmy na przestrzeń i wygodę 🙂

Wady portalu airbnb

  • płatność pobierana jest z góry – za pośrednictwem paypala bądź karty kredytowej. Pamiętam, że zwykłej płatniczej nie chciało mi zaakceptować, może coś  w tej kwestii się zmieniło, nie wiem 🙂  
  • gospodarz ma możliwość odwołania rezerwacji – oczywiście z odpowiednim wyprzedzeniem.
  • często anulowanie rezerwacji (z naszej strony) po czasie dłuższym niż 48h wiąże się z pobraniem jakieś prowizji ze strony airbnb, jednakże zasady anulowania rezerwacji są zawsze szczegółowo opisane podczas dokonywania płatności, bądź w szczegółach oferty.

   

   

   

  Airbnb – na co zwracać uwagę przy wyborze? 

  • na opinię!! Wydaje mi się, że jest to kluczowa kwestia. Oczywiście zwracajcie uwagę na daty danych komentarzy, najlepiej, żeby nie były starsze niż pół roku wstecz.
  • na udogodnienia  czy oferta zawiera np. pościel i ręczniki – widziałam dosłownie kilka takich ofert, które nie oferowały pościeli, aczkolwiek warto zawsze to sprawdzić. Często w szczegółach są wypisane też inne udogodnienia np. pralka, suszarka, ekspres do kawy itp..
  • na konfigurację łóżek  szczególnie jeśli podróżujecie w 4 lub 6 osób. Zdarza się sytuacja, że miejscem do spania dla 2 osób jest mała sofa w salonie, jednakże wszystkie szczegóły są zawarte w ofercie.
  • na lokalizację, oraz komunikację miejską  szukając ofert na prawo zawsze wyświetla się mapka danego miasta. Jeśli opis oferty nie zawiera informacji na temat komunikacji miejskiej z/do mieszkania warto napisać wcześniej w tym temacie do gospodarza. Mogą to być jakieś domki na obrzeżach, lecz nie jest to regułą! Ja zawsze wynajmuję w samym centrum. 
  • czy są dodatkowe opłaty  np. czy na miejscu po przyjeździe zostanie pobierany depozyt na poczet zniszczeń, który zostanie oddany w dniu wyjazdu, bądź za pośrednictwem portalu. Zdarza się, lecz bardzo rzadko – lokalny podatek. We Włoszech wynajęliśmy mieszkanie, a na miejscu musieliśmy dopłacić po 2 euro od osoby za dobę… W ofercie nie było o tym napisane, jednak nie chciałam się kłócić i psuć sobie wyjazdu. Napisałam to po prostu potem w opinii. Ku przestrodze pamiętajcie, że warto zapytać o to hosta wcześniej. 

  Airbnb czy jest bezpieczne?

  Airbnb zniżka. Jak zacząć korzystać?

   

  Pierwszy krok to przede wszystkim DARMOWA REJESTRACJA. Nawet jeśli nie planujecie w najbliższym czasie pobytu, warto założyć konto ze względu na bonus. Za pośrednictwem linków, które umieściłam w artykule, możecie otrzymać 138 zł na pierwszą rezerwację, przy wartości powyżej 300 zł.

  Zachęcam Was do tego serdeczenie, ponieważ, jest to program poleceń, z którego będę mogła zyskać środki na kolejne podróże. Po założeniu konta również otrzymacie możliwość polecania dalej. Kusząca sprawa, prawda?

  Tanie podróżowanie to przede wszystkim tanie noclegi i TANIE LOTY! Poniżej krótki poradnik dla Was.

  Jak szukać tanich lotów? Gdzie jest klucz?

  Wyjątkowe prezenty dla podróżnika – wiele pomysłów.

   

  You Might Also Like

  No Comments

   Leave a Reply