Batumi w Gruzji – czy warto tam jechać?

mar 4, 2024 | Gruzja, Podróże

Gruzja, kraj kontrastów i niezapomnianych widoków, skrywa w sobie jedno z ciekawych miast- Batumi. To nadmorskie miasto na wybrzeżu Morza Czarnego, które wciąż zdobywa lub nie zdobywa serca podróżników z całego świata. Zwane potocznie małym Dubajem, robi wrażenia na zdjęciach katalogowych, ale jak jest naprawdę? Czy warto tam się wybrać?

Z czego słynie Batumi?

Batumi znane jest przede wszystkim z dostępu do morza w porównaniu do innych znanych miejscowości w Gruzji. Podczas mojej pierwszej wizyty w tym kraju nie wzięłam nawet Batumi pod uwagę, stwierdziłam, że Gruzja to przecież góry i nie ma po co jechać do Batumi. W trakcie drugiego wyjazdu postanowiłam, że odwiedzę to miejsce.

Pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenie miałam dość mieszane. Stare i brzydkie budynki, wymieszane z nowymi, zbudowanymi w niecodziennym stylu. Za to deptak jest bardzo piękny oraz ogólna panorama miasta robi wrażenie. To co przyciągnęło moją uwagę, to oczywiście knajpki! Jest ich tam bardzo dużo, w wysokimi opiniami, także na pewno się dobrze najesz.

Batumi – gdzie się zatrzymać?

Bardzo polecam Premium apartment in Porta Batumi Tower. Miejscówka znajduje się w samym centrum, ma fenomenalny widok i bardzo przystępną cenę. Mieszkanie na żywo wygląda jeszcze lepiej, niż na zdjęciach. W pełni wyposażone, dosłownie wszystko czego potrzeba do dłuższego, lub krótszego urlopu.

Autobus, którym przyjechałam z Kutaisi zatrzymuje się dosłownie z 300 metrów (albo i mniej) od budynku.

Gdzie zjeść w Batumi?

Serdecznie polecam Wam Khinkali House N1. Miejsce z tradycyjnymi gruzińskimi potrawami. Ceny bardzo atrakcyjne, a dania bardzo smaczne! Byłam tam aż 2 razy pod rząd, tak bardzo mi zasmakowało 🙂

Czy warto pojechać do Batumi?

Według mnie w ciepłym sezonie warto, jest to miejsce na chwile wytchnienia, odpoczynek, beztroskość. Batumi nie ma zbyt atrakcyjnych plaż, ale otoczenia sprawia, że jest to miejsce na dobry urlop. W sezonie zimowym raczej bym się tam nie wybrała, gdyż miasto nie ma zbyt wielu dodatkowych atrakcji, które pozwolą zająć czas, gdy jest brzydka pogoda.

To jest oczywiście moja subiektywna opinia. Ja spędziłam piękny czas w Batumi, ale największy wpływ na dobry wypad ma oczywiście towarzystwo.

Wybierasz się do Gruzji? Sprawdź także gotowy plan podróży po Gruzji oraz pozostałe artykuły o Gruzji.

NAJNOWSZE WPISY

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *