Caminito Del Rey – niesamowita atrakcja Andaluzji

kwi 28, 2024 | Hiszpania, Podróże

Caminito del Rey to niezwykle widowiskowa ścieżka w Andaluzji, na południu Hiszpanii. Szlak Caminito del Rey to dosłownie „ścieżka króla”. Nazwa ta upamiętnia króla Hiszpanii Alfonsa XIII, który w 1921 roku dokonał otwarcia zbiornika wodnego i osobiście przeszedł cały szlak, stąd nazwa Caminito del Rey.

Niestety, z biegiem czasu na szlaku zaczęło dochodzić do licznych wypadków, co doprowadziło do tego, że stał się on znany jako jedno z najniebezpieczniejszych miejsc na świecie. W 2000 roku podjęto decyzję o zamknięciu trasy i przeprowadzeniu kompleksowej renowacji. W 2015 roku Caminito del Rey ponownie otwarto, wyposażając go w solidne kładki zapewniające bezpieczeństwo odwiedzającym. Nowa trasa została ustanowiona tuż nad starą, drewnianą ścieżką, która wciąż jest widoczna.

Caminito Del Rey – jak się dostać komunikacją miejską z Malagi?

Pociągiem dostaniesz się w miarę szybko i wygodnie. Z Malagi ze stacji Maria Zambrano kursują pociągi do El Chorro. Ważne: sprawdź z wyprzedzeniem godziny odjazdy pociągów, ponieważ kursuje tylko kilka dziennie. Cena biletu w jedną stronę to 6-8 €. Pociąg jedzie około 40 minut. Bilety na pociąg oraz rozkład jazdy możesz sprawdzić tutaj: https://www.renfe.com

Przy stacji El Chorro znajduje się przystanek, z którego kursuje busik, który zwiezie Ciebie na początek trasy. Koszt: 2,5 €/os. Szlak kończy się przy stacji, także potrzebujesz bilet wyłącznie w 1 stronę. P

Caminito Del Rey samochodem

Odległość od Malagi to ok 60 km. Trasa powinna zająć maksymalnie godzinę. zajmie samochodem około godziny. Do trasy dotrzeć samochodem można do wejścia północnego w Ardales lub wejścia południowego w El Chorro. W pobliżu znajdują się ok. 3 parkingi. Polecam zaparkować auto przy końcu trasy, czyli w pobliżu stacji kolejowej – TUTAJ PINEZKA

Czy trasa caminito Del Rey jest trudna?

Według mnie trasa nie jest trudna. Większości drogi idzie się płasko, bez podwyższeń. Kładki oraz droga zostały bardzo dobrze przygotowane pod turystyczny trekking. Droga może być trudniejsza dla osób, które mają lęk wysokości, gdyż niektóre momenty mogą być wyzwaniem.

Przede wszystkim zabierz ze sobą wygodne buty.

Bilety na caminto Del Rey

  • Bilety kosztują 10 euro i warto je zakupić z wyprzedzeniem na tej stronie.
  • Jeśli nie ma normalnych biletów za 10 euro, to musisz zakupić ten za 17 euro z przewodnikiem. Na miejscu bez problemu możesz iść własną drogą bez przewodnika.
  • Jeśli nie uda się Tobie zakupić wcześniej, to zdecydowanie możesz zaryzykować (jak ja) i zakupić bilet na miejscu. Oczywiście dostępny wyłącznie w droższej wersji.

Informacje praktyczne

  • Godziny otwarcia trasy: Od 9:00 Do 14:50 / 17:20 (w zależności od sezonu)
  • Minimalny wiek uczestnika to 8 lat i musisz to potwierdzic oficjalnym dokumentem przy wejściu na teren obiektu.
  • Szacowany czas wynosi od 3 do 4 godzin. Według mnie to dotyczy osób starszych. Ja szłam swoim tempem i pokonałam w trasę w 2,5 godziny.
  • Z uwagi na geograficzny charakter przestrzeni pomiędzy wąwozami, nie ma prawie żadnego sygnału, z wyjątkiem zasięgu Vodafone.

Według mnie to obowiązkowa atrakcja podczas pobytu w Andaluzji. Widoki są obłędne!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *