EUROPA PODRÓŻE Portugalia

Faro najważniejsze atrakcje w 1 dzień i wskazówki

Faro najważniejsze atrakcje

Faro w Portugalii

Gdy poszukałam tanie loty na Południe Portugalii, skakałam z radości. Faro i cały region Algavre śnił mi się od dawna. W Portugalii byłam w 2018 roku, lecz głównie w okolicach Porto i Lizbony. Klimat, jaki panował w tych miastach, bardzo przypadł mi do gustu. Byłam pewna, że Południe również będzie w moim klimacie i się nie myliłam.

W Faro znajduje się port lotniczy, dlatego jeśli wybierasz się na Południe Portugalii, to prawdopodobnie Twoje przygoda zacznie się od tego miasta. Ja w Faro spędziłam jeden dzień, ponieważ nocleg miałam w położonym niedaleko Olhao. Niewielkie czarujące miasteczko z morskim klimatem.

Co warto zobaczyć w Faro?

 1. Marina w Faro
 2. Plac Largo da Se
 3. Igreja do Carmo
 4. Piękne uliczki miasta 
 5. Muzeum Regionalne Faro

W Faro nie ma wielu zabytków do zwiedzania, dlatego 1 dzień, a nawet pół dnia wystarczy na zwiedzenie tego miejsca  w zupełności. 

 1. Marina w Faro

Wydaje mi się, że to główne miejsce miasteczka. Przestronie zagospodarowany niewielki port sprawi, że będziecie mieli ochotę usiąść na ławce i rozkoszować się widokiem.  Idąc wzdłuż portu (kierując się od napisu I LOVE Faro w lewo) dojdziecie do miejsca, gdzie możecie zakupić bilety na łodzie oraz wycieczki.

Przy budkach agencyjnych skręcając w lewo, dojedziecie do Placu Largo de Se.

Faro – najważniejsze atrakcje

  Faro najważniejsze atrakcje
  1. Marina w Faro atrakcje
  co zobaczyć w Faro

  2. Plac Largo da Se

  Duży plac, na którym znajduje się Katedra. Możecie wejść do góry na punkt widokowy. Nie korzystałam, więc nie wiem, ile kosztuje bilet wstępu.

  Wokół placu znajdują się drzewa pomarańczowe, a tuż obok znajduje się najbardziej urocza uliczka, jaką widziałam w Faro.

  3. Kościół do Carmo

  Z zewnątrz wydaje się zwykłym kościołem, lecz uwagę przyciąga jego wnętrze. W środku znajduje się Capele dos Ossos czyli Kaplica Kości, która prezentuje kości ponad 1200 mnichów.

  Dodatkowa informacja: Kościół powinien być otwarty od poniedziałku do piątku od 09:00 do 13:00 oraz od 15:00 do 18:00, oraz w sobotę od 09:00 do 13:00 (w niedziele zamknięty).

  Ja byłam w poniedziałek o 17 i nie wiem, dlaczego, ale kościół był zamknięty, także nie miałam okazji wejść do środka. Mam nadzieje, że będziecie mieli więcej szczęścia.

   

  kościół do Cormo
  Plac Largo da Se

  4. Piękne uliczki miasta

  Polecam bardzo przejść się po prostu uliczkami i pobłądzić. Niektóre budynki są naprawdę przepiękne.

  5. Muzeum Regionalne Algarve

  Miałam na liście, lecz odpuściłam sobie to miejsce.  Chciałam Wam tylko podpowiedzieć, że istnieje takie miejsce. Jeśli ktoś lubicie odwiedzać muza, to warto pomyśleć o tym miejscu.

  Faro najważniejsze atrakcje

  atrakcje Faro 2022
  ulice faro
  atrakcje Faro
  uliczki Faro

  Faro – jak dotrzeć z lotniska do centrum miasta?

  Najtańszą opcją jest autobus – linia numer 16. Przystanek autobusowy zlokalizowano bezpośrednio przed budynkiem portu lotniczego.

  Autobus kursuje od 5:20 do 24:00. Podróż do  centrum trwa ok. 20 min, a za bilet zapłacicie 2,45 euro.

  Tutaj możecie sprawdzić aktualny rozkład jazdy.

  Dodatkowa informacja: bilet można kupić u kierowcy, lecz płatność możliwa jest wyłącznie gotówką.

  Droższa opcja to taksówka – ok 10-15 euro. W Portugalii funkcjonuje Uber więc jeśli jesteście w 2, 3 lub 4 osoby to warto sprawdzić czy się bardziej nie opłaca.

  Najbardziej urocza uliczka Faro, obok placu

  spacer ulicami Faro

  Co zobaczyć w okolicach Faro?

  Niezależnie czy zostajecie w Faro na dłużej, czy zatrzymujecie się w okolicach warto zobaczyć:

  • Lagos
  • Portimao
  • Park Rio Formosa
  • Pobliskie wyspy: Farol i Da Armona

  You Might Also Like

  No Comments

   Leave a Reply