Hikkaduwa czy Unawatuna – gdzie się zatrzymać?

lut 26, 2024 | PODRÓŻE

Odkrywając urok Sri Lanki, wielu podróżników zastanawia się nad dylematem: Gdzie się zatrzymać – Hikkaduwa czy Unawatuna? Oto kilka wskazówek, które mogą ułatwić podjęcie tej trudnej decyzji.

Zanim zanurzymy się w szczegółach, zastanówmy się nad atmosferą obu miejsc. Hikkaduwa emanuje energią surferskiego raju. Tu fale przywitują Cię z uśmiechem, zachęcając do korzystania z deski na wodach Oceanu Indyjskiego. Unawatuna, z kolei, oferuje bardziej spokojną atmosferę, idealną dla tych, którzy szukają ukojenia i relaksu.

Hikkaduwa czy Unawatuna – plaże

Obydwie miejscowości mają ładne plaże oraz dobrze rozwiniętą przybrzeżną infrastrukturę. Jeśli chodzi o moją subiektywną opinie, to Hikkaduwa ma bardziej imprezowy klimat, ale nie oznacza to wcale, że Unawatuna go nie ma. Odniosłam wrażenie, że Hikkaduwa to trochę miasteczko dla Rosjan. W trakcie mojego pobytu było ich tam przytłaczająco dużo. Wieczorem w klubie to miałam wrażenie, że cała impreza jest tylko dla Rosjan (łącznie z dziwną muzyką)

W Unawatunie też spędzicie imprezowo czas. Na pewno są 2 kluby z muzyką taneczną odraz kilka miejsc gdzie grają muzykę na żywo.

Hikkadywa czy Unawatuna – gdzie się zatrzymać?

W Unawatunie zatrzymałam się we wspaniałej wilii, którą polecam Wam z całego serca. Ogromnym atutem jest dostęp do kuchni i możliwość przygotowania sobie dowolnego posiłku. W hotelach często mi brakuje talerza czy noża, aby móc pokroić sobie owoce, które na Sri Lance są rewelacyjne! Jeśli będzie zainteresowani pobytem w tym miejscu, napiszcie do mnie, a dam Wam bezpośredni numer go gospodarza. Pozwoli to Wam zarezerwować nocleg bez prowizji, która idzie dla booking.com

W Hikkaduwie spałam w dwóch miejscach:

The Ritz Hikkaduwa – miejsce ze standardem europejskim. Pokoje bardzo skromne, ale czyste. Łazienka dość przestronna. Polecam to miejsce dla mało wymagających, którzy jedynie czego potrzebują to czystości. W obiekcie nie ma żadnych udogodnień.

Hotel Vibration – ogromne rozczarowanie. NIE POLECAM. Zarezerwowałam z uwagi na wiele dobrych opinii. Skorzystałam z jakieś promocji, która była na bookingu -50% dzień przed i może to był błąd. Odniosłam wrażenie, że nikt nie sprzątał w tym pokoju i pościel nie została wymieniona. Temat łazienki pozostawił też wiele do życzenia. Zarezerwowałam na 2 noce i uciekłam po jednej. Piszę to ku przestrodze, ponieważ wiem, że miejsce to kusi ładnymi zdjęciami na Bookingu.

Unawatuna – gdzie zjeść

W Unawatunie w samym centrum, an głównym deptatku polecam BABY’S BISTRO MENU. Usiadłam tam bez większej radości. Byłam bardzo głodna i chciałam coś zjeść. Menu w tym miejscu jest bardzo różnorodne, od tradycyjnych lankijskich potraw po tortille czy sałatki, które były naprawdę całkiem dobre.

Hikkaduwa – gdzie warto zjeść?

W Hikkaduwie polecam Wam dwa miejsca!

Pierwsze to Hikka Chill, restauracja prosto z widokiem na ocean. Miejscówka jest naprawdę klimatyczna, szczególnie, jeśli uda Wam się usiąść z przodu, tak jak mi.

Druga opcja to HOME GROWN Rice & Curry – jedno z najlepszych domowych RICE AND CURRY jakie jadłam na całej Sri Lance!

Hikkaduwa – co robić?

Mimo, że Hikkaduwa nie zachwyciła mnie w żaden sposób i raczej bym tam nie wróciła, to muszę przyznać, że przeżyłam tam jedną z najlepszych atrakcji, jakie było gotowanie z lokalnymi. Atrakcję poszukałam na AIRBNB i zarezerwowałam dzień przed. Jeśli będziecie na miejscu, to bardzo Wam polecam skorzystać z takich usług!

Hikkaduwa czy Unawatuna – podsumowanie

Zdecydowanie z tych dwóch miejsc polecam zatrzymać się w Unawatunie. Wspaniale też odpoczywało mi się w Tangalle 🙂 A Jeśli planujesz wybrać się na Sri Lankę, to polecam także wiele innych wpisów o tym pięknym kraju,

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

0
    0
    Twój koszyk jest pustyWróć do sklepu