EUROPA Hiszpania PODRÓŻE

Wyspa Tabarca – raj za 20 euro. Jak się tam dostać?

Wyspa Tabarca w Hiszpanii

Wyspa Tabarca

Wyspa Tabarca – niewielka wyspa, którą zamieszkuje  na stałe koło 60 osób.

Zlokalizowana jest w pobliżu Alicante i Santa Pola więc będąc tam nie możecie jej pominąć.  Jest surowa, nie zniszczona przez turystykę, idealna na jednodniowy wypad z miasta. Moim zdaniem jest to miejsce całkowicie godne uwagi!

Wyspa Tabarca – Jak się tam dostać? 

Z Portu Alicante, duże  czerwone statki firmy Kotik. W Porcie od strony ulicy znajduje się czerwona budka, z logiem fimry, w której można kupić bilety. Ja bez problemu kupiłam w dzień rejsu, jednakże byłam tam w kwietniu, czyli nieco poza sezonem.  W środku sezonu polecam może kupić dzień wcześniej.

Tutaj link do firmy, na bieżąco aktualizują godziny i dni transferów, w zależności od sezonu : https://cruceroskontiki.com/horarios-y-tarifas/

Koszt promu to 20 euro w dwie strony.

Transfer z Alicante trwa ok 45 minut. Na statku będziecie mieli możliwość kupna lanego piwka oraz przekąsek, lecz polecam i tak zabrać jakieś swoje ulubione trunki 😀 

Po dotarciu na wyspę od razu ukażą Wam się barwne, czarujące widoki. Dziewczyny na pewno będziecie zadowolone! Na wyspie znajdują się bajeczne panoramy  niczym z instagramowych miejscówek!

Całą wyspę wzdłuż i wszerz przejdziecie w ciągu 1,5h. Każda część wyspy jest malowniczo piękna! Na miejscu oferowane są także noclegi. Widziałam kilka ofert na airbnb czy booking.com.

Polecam zabrać sobie dobre winko i coś lekkiego do jedzenia z miasta. Na miejscu nie widziałam żadnego sklepu spożywczego. Po przejściu wyspy sugeruję odpoczynek na niewielkiej plaży będzie zasłużoną nagrodą. Znajduje się tam też kilka restauracji, które nie są wcale takie drogie jak myślałam, aczkolwiek przyjemnie siedziało mi się na piasku ze swoim piwkiem.

Lane piwo  – 3 – 5 euro. 

Kieliszek wina – 3 euro.

Dania (raczej małe porcje) od 10 do 25 euro.

Wyspa Tabarca

My miałyśmy szczęście ponieważ cały dzień świeciło słońce. Pamiętajcie jednak, że jest to niewielka wyspa, dlatego weźcie pod uwagę możliwość  silnego wiatru. 

Jeśli więc będziecie w Alicante musicie tam się wybrać!! Tabarca to nietypowa wyspa

O tym co robić w samym Alicante pisałam TUTAJ. 

Wyspa Tabarca

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply