Dlaczego warto polecieć na Sri Lankę?

sty 13, 2024 | Podróż, Podróże, Sri Lanka

Planując swoją następną podróż, warto rozważyć egzotyczną perłę Azji Południowej – Sri Lankę. Kraj ten, otoczony błękitami Oceanu Indyjskiego, kusi nie tylko malowniczymi plażami, ale także bogatą historią, kulturą i niezwykłą przyrodą. Niedawno wróciłam z tego wyjątkowo zielonego państwa i jestem oczarowana. W porównaniu do innych państw Azji, które odwiedziłam, Sri Lanka jest dla mnie na podium!

Poznaj 10 powodów, dla których warto dodać Sri Lankę do swojej listy podróży.

1. Piękne plantacje herbaty

Sri Lanka to jeden z głównych producentów herbaty na świecie. Najpiękniejsze plantacje herbaty możesz podziwiać w regionie Nuwara Eliya. To właśnie tam można spróbować najwyższej jakości herbaty, jednocześnie zrozumieć cały proces produkcji, od zbioru liści, po pakowanie gotowego produktu. Na terenie kraju znajduje się kilkaset fabryk herbaty. Na miejscu z pewnością znajdziesz kogoś, kto za małą opłatą z chęcią zawiezie Cię to jednej z nich.

2. Malownicze plaże

Sri Lanka słynie z rajskich plaż, gdzie złoty piasek łączy się z turkusowymi wodami Oceanu Indyjskiego. Plaże nie tylko oferują relaks, ale także zapewniają doskonałe warunki do snorkelingu czy surfingu. Jeśli chodzi plaże, to dla mnie największym faworytem było Tangalle, ze względu na panujący tam spokój. Po powrocie do Polski i przefiltrowaniu całej podróży, w końcowej analizie wybrałam to miejsce za moje ulubione.

3. Bogata historia

Z ponad 2500-letnią historią, Sri Lanka oferuje fascynujące miejsca związane z historią i kulturą. Miejsca, które przede wszystkim polecam zobaczyć to: Sigiriya, Polonnaruwa, Kandy, Dambulla, Galle – Fort Holenderski.

4. Dlaczego warto polecieć na Sri Lankę? Dla pysznej kuchni!

Podróże kulinarne po Sri Lance to wyjątkowa podróż smaków. To, co warto widzieć o kuchni lankijskiej, opisałam szczegółowo we wpisie: Kuchnia Sri Lanki

5. Lokalna gościnność

Gościnność mieszkańców Sri Lanki jest wyjątkowa. Uśmiechnięci i otwarci, zawsze chętnie dzielą się z turystami swoją kulturą i tradycjami. To miejsce, gdzie każdy podróżny może poczuć się bardzo komfortowo. Wiele razy spotkałam się z bezinteresowaną pomocą, oraz wdzięcznością za to, że odwiedzam ten kraj.

6. Znana na całym świecie trasa kolejowa

Jeśli będziesz na Sri Lance, to koniecznie korzystaj z lokalnych kolei. Podróż pociągiem po Sri Lance to niezapomniane przeżycie. Malownicze trasy prowadzą przez plantacje herbaty, wioski i górzyste tereny, oferują niezapomniane widoki. To także doskonała okazja do interakcji z lokalnymi mieszkańcami.

dlaczego warto polecieć na Sri Lankę

7. Niezapomniane safari

Parki narodowe to moje ukochane miejsca, gdzie natura rządzi, a spotkanie ze zwierzętami staje się magicznym doświadczeniem. Na Sri Lance obszarów chronionych oraz parków narodowych jest łącznie 26. Wiele z nich oferuje safari, na którym możemy zobaczyć wiele dzikich zwierząt, a przede wszystkim słoni. Safari w którymś z Parków Narodowych, to zdecydowanie obowiązkowy punkt dla miłośników przyrody.

8. Zapierające dech w piersiach widoki

Jeśli jesteś miłośnikiem wędrówek górskich, to gwarantuję, że będziesz zachwycony. Na Sri Lance znajduje się wiele malowniczych tras trekkingowych. Bez wątpienia najbardziej popularne miejsca to: Ella Rock i Little Adam’s Peak.

9. Harmonia dla ciała i duszy

Potrzebujesz odprężenia? Sri Lanka to bez wątpienia kolebka ajurwedy. Tu możesz zanurzyć się w tradycyjnych metodach pielęgnacji ciała i duszy. Znajdujące się na Sri Lance luksusowe ośrodki spa oferują autentyczne doświadczenia ajurwedyjskie. Zabiegi są zdecydowanie o wiele tańsze, niż w Polsce.

10. Dlaczego jeszcze warto lecieć na Sri Lankę? Zawsze jest ciepło!

Na Sri Lance panuje klimat zwrotnikowy morski, który cechuje się wysoką wilgotnością i stosunkowo stabilnymi temperaturami przez większość roku. Średnia roczna temperatura wynosi około 27–30 stopni Celsjusza. Zatem miłośnicy ciepła i słońca (jak ja!) będą zadowoleni!

To tylko krótka migawka z tego, co czeka na ciebie na Sri Lance. Wierz mi, to miejsce jest wyjątkowe. 💚🌍To co? Kto jest już chętny, aby wybrać się na Sri Lankę?

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *