Przesiadka w Berlinie – przydatne wskazówki

cze 20, 2022 | Europa, Podróże

Dzisiaj przychodzę do Was z wpisem na temat przesiadki w Berlinie. Wiem, że takich wpisów jest wiele, lecz ja nie mogłam poszukać wielu istotnych informacji, których potrzebowałam. Stwierdziłam, że opiszę krótko swoje doświadczenie i może poniższe informacje się komuś przydadzą.

Przesiadka w Berlinie na kilka godzin

Jeśli macie kilkugodzinną przesiadkę w Berlinie i zastanawiacie czy warto ruszyć do miasta, to uważam, że warto. Lotnisko Brandenburg w Berlinie nie oferuje zbyt wielu atrakcji, a mała wycieczka do centrum będzie zawsze ciekawszą alternatywą.

Polecam skoczyć pod Bramę Brandenburską, przejść się po placu i wypić kawkę, lub jeśli macie więcej czasu to odwiedzić, któreś z pobliskich muzeów.

Berlin ulice
kawa w Berlinie

kawa na dworcu Sudkrez 4,2 euro

Przesiadka w Berlinie

Jak się dostać z lotniska w Berlinie do centrum?

Wiem, że opcji jest pewnie mnóstwo ale opiszę opcję, którą ja wybrałam. Z uwagi, że zatrzymałam się na przystanku Berlin Südkreuz moja trasa wiosła przez ten dworzec.

1. Z portu lotniczego Berlin Brandenburg Willy Brandt do Berlin Sudkreuz

Pociąg RB10

Podróż trwa 20 minut i połączenie jest bezpośrednie. W dni robocze pociąg kursuje średnio co 40 minut. Bilet kosztuje 3,8 euro.

2. Z Berlin Sudkreuz do centrum

Z dworca do centrum najlepiej  dostać się koleją miejską S2, S25, lub S26. Wysiadacie na przystanku Brandenburger Tor i jesteście w centrum Berlinia. Podróż trwa około 12 minut.

Jeśli jesteście w dwie osoby warto kupić bilet łączony na 4 pojedyńcze przejazdy za 9,4 euro. Normalnie jeden przejazd kosztuje 3 euro więc zaoszczędzicie na szafkę :). Obecnie (czerwiec 2022 r.) trwa promocja w Niemczech. Możecie zakupić bilet za 9 euro na CAŁY MIESIĄC. Więcej informacji znajdziecie na tej stronie.

P.S Na przystanku Berlin Sudekreuz znajdują się szafki do przechowywania rzeczy. Za szafkę, do której włożyłam 2 małe torby zapłaciłam zaledwie 3 euro.

Berlinz. lotniska do dworca Sudkruz
Berlin jak się dostać z Saudkruz do Centrum
Berlin z Lotniska do centrum
ulice Berlina 2022

Krótka przesiadka w Berlinie – co warto zobaczyć?

To zależy czy masz 3,4, 6 czy 8 godzin. Ja akurat miałam około 3 godzin. Zwiedziłam Bramę Brandenburksą, wleciałam na przepyszną sałatkę do Little Green Rabbit – Unter den Linden i przeszłam się wokół Wyspy Muzeów. Z uwagi na brak czasu nie zobaczyłam żadnego od środka ale jeśli macie więcej czasu pomyślcie o tym. Muzeów jest bardzo dużo więc jestem pewna, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Pomyślcie też o Katedrze Berlińskiej, która znajduje się na Wyspie Muzeów. Bardzo żałuje, że nie miałam czasu tam zajrzeć.

Ja przesiadkę miałam, ponieważ miałam lot na Południe Portugalii 🙂 Sprawdź szczególnie:

Olhao – miejsce gdzie czas płynie wolniej 

przesiadka w Berlinie informacje praktyczne

sałatka w Little Green Rabbit – 9 euro, pieczony ziemniak 4,5 euro.

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *