Wege miejsca w Poznaniu – moje ulubione!

sie 9, 2022 | Lifestyle, Podróże, Polska

Za miesiąc miną 4 lata od kiedy nie jem mięsa. Jak to wszystko się zaczęło, opisałam we wpisie, dlaczego warto ograniczyć mięso.

Początki były dosyć NUDNE. Nie miałam wiedzy i pojęcia jak przygotowywać sobie ciekawe, szybkie i pełnowartościowe posiłki. W sklepach nie było także tyle produktów wege co teraz.  Uwierz, że ograniczenie mięsa w tych czasach jest niezmiernie łatwe!

Jak najłatwiej nauczyć się nowych wege potraw? Odwiedzać wege miejscówki!

I tak oto zaczęłam szukać miejsc w Poznaniu. Poniżej nie prezentuje WSZYSTKICH miejsc, lecz miejsca, które polecam, które lubię i do których uczęszczam gdy mam okazje. WPIS NIE JEST SPONSOROWANY. Właściciele miejsc prawdopodobnie nie widzą, że jestem fanką ich restauracji.

Wege miejsca w Poznaniu – moje propozycje

  1. Kuchnia PoWolność

W tym miejscu znajdziesz dania wegańskie i wegetariańskie. Co jest według mnie największym fenomenem tego miejsca?

MENU ZMIENIA SIĘ CO MIESIĄC! W ofercie są zazwyczaj 4 główne dania + startery + 2 desery. Co miesiąc możecie zagościć, aby zjeść coś nowego. Menu na bieżąco jest publikowane w SM. Tutaj link do Instagrama.

Gdzie? : 60-710,Poznań, ul. Kanałowa 15.

Bez problemu dojedziecie z centrum komunikacją miejską. Z dworca głównego to zaledwie 2 przystanki tramwajem!

Godziny otwarcia

  • Od poniedziałku do czwartku 12:00 – 20:00
  • Od piątku do soboty 12:00 – 21:00
  • Niedziela 12:00 – 19:00
restauracja Powolność opinia
Powolność wege miejsce na mapie Poznania

2. Talerzyki 

 

To miejsce odwiedziłam tylko jeden raz, ale od razu się zakochałam. Talerzyki serwują kuchnie z Bliskiego Wschodu. Jeśli lubisz humus, pasty, bakłażany i te sprawy to koniecznie tam zajrzyj! 

 Co tu dużo pisać, dania i smaki mistrzostwo! Jeśli pójdziesz z kimś, bądź z grupą znajomych to są fajne oferty, które finansowo się bardzo opłacają. Ja byłam z jeszcze jedną osobą i wzięłam 3 talerzyki. Z początku myślałam, że się nie najem, ponieważ te talerzyki nie są zbyt wielkie. Musisz mi uwierzyć na słowo, ale nie mogłam wstać od stołu. Jestem pewna, że dwóch mężczyzn też by się najadło tą porcją. Do zestawu dodawane są chlebki, które robią robotę!

Podsyłam ich Instagram

AdresWawrzyniaka 20, 61-001 Poznań

Od poniedziałku do czwartku: 8:30 do 20:30, piątek sobota do 22, niedziela 10-21. 

Wege miejsca w Poznaniu

 

Talerzyki poznan
wege miejsca Poznań
Gdzie jest wege w Poznaniu?

3. Haveli Indian Restaurant

 

Nie jest to stricte wegetariańska knajpka, tylko indyjska. I jest to moja ulubiona indyjska knajpka w Poznaniu. Do wyboru jest dużo wege opcji. Porcje są naprawdę solidne, a smak…najlepszy! Musisz mi uwierzyć na słowo, ponieważ jestem ogromną fanką kuchni indyjskiej i sprawdziłam chyba wszystkie knajpki w Poznaniu.

Haveli Indian znajduje się w samym centrum (ul. Święty Marcin 73). Jakież jest zawsze moje zdziwienie gdy tam przychodzę i nikogo nie ma. Mam świadomość, że wiele osób zamawia w dowozie, lecz i tak jestem zdziwiona, że tak mało osób tam przychodzi. Powodem niewielkiej ilości osób pewnie jest to, że w Poznaniu mamy mnóstwo knajpek indyjskich. Ta jednak według mnie wygrywa i bardzo ją polecam!

Wege miejsca w Poznaniu
3. Haveli Indian Restaurant opinia

4. Falla

To chyba taki klasyk. Była to chyba pierwsza wege restauracja jaką odwiedziłam w życiu. Od samego początku podjarałam się menu i całą otoczką tego miejsca. W ofercie są stałe dania oraz sezonowe. Które najlepsze? Nie wiem, każde pyszne.

P.S Do tego miejsca czasami bardzo trudno się dostać, ponieważ powierzchnia lokalu jest bardzo mała. Polecam wcześniej zadzwonić i zarezerwować stolik. Najlepiej to z dzień wcześniej.

Gdzie: Wawrzyniaka 19, 60-506 Poznań – to jest NA PRZECIWKO restauracji TALERZYKI.

Otwarta codziennie od 12 do 21, w weekend do 22.

Falla

5. Vegab

W Polsce mamy wielu fanów kebabu! Nie powiem, gdy jeszcze jadłam mięso na pierwszym, czy drugim roku studiów trochę się najadłam tej potrawy. Na szczęście na mapie Poznania powstał Vegab! Vegab klasyczny oraz maxxi zawiera: v- mięso (bio-tofu, strączki, białko pszeniczne), świeże warzywa: kapusta pekińska, pomidory, ogórki, czerwona cebula, kiełki rzodkiewki, sos do wyboru: łagodny (majonez), średni, ostry (chili), czosnkowy, czosnkowo-ostry, całość zawinięta jest w pszenną tortillę. Do tego dobieracie sobie resztę.

Sprawdź  menu, jak to wygląda szczegółowo

Dajcie znać czy macie jakieś inne ulubione miejscówki w Poznaniu! I koniecznie napiszcie swoje polecajki spoza Poznania!

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *