AZJA PODRÓŻE Singapur

Atrakcje Singapuru/TOP darmowe miejsca do zwiedzenia

atrakcje Singapuru TOP darmowe miejsca

Oszałamiające budynki i atrakcje znane na całym świecie przyciągają miliony turystów. W końcu światowe centrum innowacyjności ma do zaoferowania wiele atrakcji. Niestety niektóre rozrywki dla przeciętnego Kowalskiego mogą być zbyt drogie, szczególnie dla podróżników niskobudżetowych. Muszę szczerze przyznać, ja ze względu na ograniczony budżet nie zobaczyłam wszystkich atrakcji Singapuru. Postanowiłam jednak, że na pewno wrócę do tego czarującego miejsca, aby zwiedzić całą resztę.

Wpisów w internecie odnośnie obowiązkowych punktów do zobaczenia w Singapurze jest bardzo wiele. Postanowiłam  zatem przygotować dla Was listę miejsc, które można zwiedzić zupełnie za darmo!

10 darmowych atrakcji w Singapurze

 1. Gardens Bay the by
 2. Gardens Rasphody – spektak światło i dzwięk
 3. Marina By Sands
 4. Spectra

 5. Posąg Merliona
 6. Zapora MacRitchie
 7. Wyspa Sentosa
 8. Little India
 9. ChinaTown

 10.  Botanic Gardens

 1. 1.  Gardens Bay the by

Obiekt usytuowany w centrum, stał się mekką wszystkich turystów odwiedzających Singapur. Charakterystyczne SuperTree często znajdują się na pocztówkach i zdjęciach z wakacji. Prawdopodobnie drugich takich ,,nowoczesnych drzew’’ nigdzie indziej nie zobaczymy. Według przewodnika, stalowe konstrukcje ozdobiono ponad 16000 roślin. Nieźle, co?

Do ogrodów warto przyjechać odpocząć po całodniowym zwiedzaniu, gdzie odbywają się efektowne pokazy audiowizualne.

Wejście na obszar ogrodu jest zupełnie darmowe. Jeśli chcesz zwiedzić atrakcje znajdujące się na terenie, należy się liczyć z kosztami.

Do atrakcji płatnych należą: Flower Dome, Floral Fantasy, Cloud Forest.

atrakcje Singapuru

Gardens By the bay w Singapurze
wejście do gardens by the bey
gardens singapur

2. Gardens Rasphody – spektakl światło i dźwięk

Codziennie odbywają się spektakle świetlne, które polecam wszystkim. Malownicze widowisko, w połączeniu głośną muzyką, pobudza wyobraźnie i nastraja pozytywnymi emocjami.

Widowiska odbywają się codziennie o 19:45 oraz 20:45.

Atrakcje Singapuru

Sepktakl swiatla w Singapurze
Ceny singapur 2020

3. Marina By Sands – wizytówka Singapuru

Pozycja z listy ,,MUST SEE IN SINGAPORE” pojawia się w każdym przewodniku. Wielu turystów przyjeżdża do znajdującego się tam hotelu. Szczerze mówiąc nie zawsze polecam tak oklepane miejsca, lecz tym razem muszę to zrobić. Trudno się nie zachwycić nieszablonową konstrukcją, która wieczorami, dzięki podświetleniu robi wrażenie nie z tej planety.

Realizacja tego projektu kosztowała niespełna 6 miliardów dolarów singapurskich. Dzięki temu szczegóły zostały dopracowane w każdym calu.

Oszałamiający basen na szczycie hotelu, na pewno przyprawia o dreszczyk emocji. Niestety/stety dostępny jest tylko i wyłącznie dla gości hotelu. Noc w tym miejscu zaczyna się od 500 dolarów za dobę…  Zdecydowanie cena przekracza mój budżet, lecz wierzę, że kiedyś tam wrócę. Może na jakąś podróż poślubną (jeśli taka będzie, hihi) … kto wie.

Atrakcje Singapuru

Singapur za darmo atrakcje
Singapur poradnik
Poradnik singapur

4. Spectra

Odbywający się co wieczór pokaz laserów, fontann i projekcji wideo w połączeniu z muzyką pozwala na chwilę przenieść się w nieznaną krainę. Kolejna darmowa atrakcja, której naprawdę warto nie omijać. Cały występ trwa ok. 15 min i odbywa się on, przy głównej promenadzie, tuż przed wejściem do galerii.

Pokazy odbywają się codziennie o godzinie 21 i 22.

pokaz fontann w Singapurze
darmowe atrakcje singapuru

5. Posąg Merliona – kolejna wizytówka Singapuru

Symbol narodowy miasta, przedstawiający postać z głową lwa i w ciele ryby.  Legenda głosi, że  książę Sang Nila Utama ujrzał na wyspie postać lwa i postanowił w tym miejscu założyć miasto Singapur. W dosłownym tłumaczeniu nazywa to miasto ,,Lwim miastem’’. Figura stała się symbolem państwa, jest często wykorzystywana jako logo drużyn sportowych, w reklamach i turystyce.

6. Zapora MacRitchie

To propozycja dla miłośników zielonych miejsc oraz osób lubiących spędzać czas aktywnie. Miałam to miejsce na liście, jednakże ze względu na małe potknięcie zabrakło mi czasu i bardzo żałuję.  MacRitchie Reservoir oferuje trasy trekkingowe, wspinaczki oraz Tree Top Walk. Most wiszący na wysokości 25 m.

Różnorodność biologiczna pozwala przenieść się na chwile do dżungli. Jeśli zatrzymujesz się w Singapurze na dłużej niż 3 dni, nie zapomnij o tym miejscu! Ja mam nadzieję, że nadrobię następnym razem. 

Jak się tam dostać: Najbliższy przystanek autobusowy 51071 (autobus 52, 74, 93, 157, 130, 132, 156, 157, 162, 162M, 165, 166, 167, 852 i 855, 980), najbliższy autobus MRT Caldecott MRT (CC17)

Godziny parkowania: od 19:00 do 7:00

7. Wyspa Sentosa – chwila relaksu 

Tak jak wcześniej wspomniałam, Singapur to czarujące miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli nie lubisz przebywać długo w mieście, to mam dla Ciebie dobrą alternatywę. Słoneczna Wyspa Sentosa to propozycja z wieloma możliwościami spędzania czasu. 

Malownicze plaże, muza, atrakcje związane z przyrodą takie jak akwarium, delfinarium czy ptaszarnia. Zaglądając na stronę wyspy, od razu czuć, że czeka tam na nas mnogość atrakcji.

Oczywiście większość z obiektów do zwiedzania jest płatna, jednakże sam wstęp na wyspę jest darmowy. Jedyny koszt to dojazd z centrum miasta.

Jeśli jesteś zainteresowany, więcej na temat wyspy możesz poczytać TUTAJ.

8. Singapurskie Little India

Tętniąca życiem dzielnica etniczna, zamieszkująca przez społeczność hinduską. Spacerując ulicami można podziwiać kolorowe domki, meczety i świątynie.

Małe Indie są także rajem dla wegetarian. Jedna knajpka, przy drugiej zachęcają intensywnymi zapachami  przypraw, aby wejść i spróbować indyjskich potraw. Ja osobiście nie jem mięsa i uwielbiam indyjską kuchnię więc czułam się tam dobrze. Co prawda, większość z miejsc nie zachęca swoim wyglądem, lecz nie martwcie się, w środku często widać za szybą jak przygotowywane są potrawy.  Szczerze polecam pojechać tam na lunch/obiad/kolacje.

Jeśli lubisz biżuterię, szczególnie złotą, zakochasz się w tym miejscu bardzo szybko. Sklepy jubilerskie najbardziej zapadły w mojej pamięci. Odniosłam wrażenie, że są dosłownie co 10 m. Podczas zwiedzania miałam wrażenie, że znajduje się tam więcej sklepów ze złotem, niż ludzi na ulicy. Uważam, że ta dzielnica to dobre miejsca na zakup pamiątek, od własnoręcznych lokalnych wyrobów, przypraw po pocztówki i magnesy.

 • Sri Veramakalammaan

Charakterystyczny punkt dzielnicy Little India. Jedna z najstarszych hinduistycznych świątyń w Singapurze.

Atrakcje Singapuru

Little India
Little India w Singapurze
Little India Singapur
co kupic w SIngapurze
Budda w Singapurze

9. ChinaTown

Kolejny wielokolorowy punkt na mapie Singapuru. Jeśli jeszcze nie byłeś nigdy w Chińskiej dzielnicy, na pewno zaskoczy Cię to miejsce. Ja już byłam w kilku chińskich dzielnicach więc nie poczułam tam żadnego zdziwienia. Nie zmienia to jednak faktu, że warto tam pojechać, niezależnie od wcześniejszych doświadczeń.

W tym obszarze również można liczyć na udane zakupy pamiątek lub smaczny azjatycki obiad. Dzielnica słynie także z imponujących świątyń, które znajdują się wzdłuż jednej z ulic.

 • Świątynia relikwii zęba buddy 7 – 19

Jak sama nazwa wskazuje, w świątyni znajduję się relikwia zęba Buddy. Jednak wiele źródeł informuje, że ząb jest zbyt wielkich rozmiarów, aby był prawdziwy…Buddha Tooth Relic mieści się w stupie o wadze ok. 3500 kilogramów i został wykonany z 320 kilogramów złota, z których 234 kilogramy zostały przekazane przez wielbicieli

 • Sri Mariamman 

Świątynia poświęcona jest bogini Mariamman. Wierzący modlą się do niej o dobrobyt w małżeństwie oraz zdrowie, szczególnie jeśli chodzi o zdrowie skóry.

atrakcje Singapuru co warto zobaczyć
Sri Veramakalammaan w Singapurze
Sri Veramakalammaan w Singapurze
ChinaTown w Singapurze
ChinaTown Singapur
ChinaTown darmowe atrakcje

You Might Also Like

No Comments

  Leave a Reply