LIFESTYLE PODRÓŻE

Książki o rozwoju duchowym i osobistym 

Książki o rozwoju osobistym i duchowym

Książki o rozwoju duchowym i osobistym

Rozwojem osobistym zainteresowałam się w 2018 r.. Wpadłam wtedy  „przez przypadek” (nie ma przypadków) na profil  doktora Mateusza Grzesiaka, a następnie na profil jego żony dr Iliana Remirez

W Polsce według mnie wszechobecna jest kultura „podśmiechiwania się” z tego tematu. Słowo COUCH kojarzy się natomiast z bogatymi Panami lub Paniami, które mówią „dasz radę, dalej, zrobisz to”. Jeszcze jakiś czas temu sama tak myśłałamo tym teamcie.

Dziś moja perspektywa jest inna, przez ostanie lata zrozumiałam jaką potęgę niesie praca nad samym sobą oraz rozwijanie swojej świadomości.

Drugim krokiem była wyświetlona propozycja na Youtube programu SelfMastery oraz pierwsza „medytacja dla początkujących” Gosi Mostowskiej. W późniejszym czasie przepadłam. Nie jestem w stanie zliczyć ilość przeczytanych książek, przesłuchanych podcastów czy obejrzanych filmów na ten temat.

Co daje mi rozwój osobisty i duchowy?

Przede wszystkim nauczyłam się i zaakceptowałam, że życie to ciągła zmiana. Moje życie zmieniło się diametralnie. Odwaga i pewność swojej wartości często przeze mnie przemawia. Staram się cieszyć każdą chwilą i dziękować za wszystko co mnie spotyka w życiu. Potrafię zachwycać się każdym napotykanym kwiatkiem na ulicy. Czuję ogromną miłość do ludzi i do całego otoczenia, nie oczekując jej w zamian. Ludzi, którzy są dla mnie niemili traktuje ze współczuciem i się na nich nie wściekam )a przynajmniej bardzo się staram)

Z tygodnia na tydzień coraz więcej dbam o naszą planetę oraz o swojej ciało. Jem z 5 razy zdrowiej i odstawiłam naturalnie dużo niezdrowej żywności. A najważniejsze dla mnie – pozbyłam się stanów depresyjnych oraz czuję życiowy balans. Oczywiście to nie dzieje się 24 h na dobę, lecz czuję bezpieczeństwo, boskość, energię, a czasami źródło, które przenika mnie od stów do głów.

To co się wydarzyło w moim życiu przez rozwój chciałabym kiedyś opisać w książce. Powyżej napisałam Wam 1% ze 100% 🙂

Rozwój duchowy a osobisty – jaka jest różnica?

To co napiszę jest to moja subiektywna ocena. Według mnie rozwój osobisty dotyczy MNIE jako jednostki i moich umiejętności oraz mojej motywacji, a rozwój DUCHOWY dotyczy mnie jako WSZYSTKO ponad MNIE. To emocje, świadomość, nauka o energii, a przede wszystkim o MOCY MIŁOŚCI. To edukacja o tym , że wszyscy jesteśmy jednością i mamy wpływ na całość.

Rozwój osobisty

Dzięki niemu możesz rozwinąć swoje umiejętności bądź je obudzić np. Komunikacja z otoczeniem, wyrażanie swojego zdania, wyznaczanie granic, systematyczność w działaniu, samo-motywacja, wiara w swoje działania, odwaga i pewność siebie. Oczywiście to jedne z wielu elementów, napisałam wybiórczo przykłady, aby dać Wam pogląd.

Rozwój duchowy

Nie mylcie z pojęciem religia. Rozwój duchowy dla mnie to szukanie odpowiedzi. To wchodzenie  poprzez różcne techniki na wyższą perspektywę. Patrzenie na siebie w innej parspektywnie a wręcz wychodzenie wychodzenie poza siebie, swoje ciało, obecną tożsamość czy osobowość. To spojrzenie na Świat jako Wrzechświat, jako energie, dzięki której możemy mieć wpływ na swoje życie. To poczucie ponadprzeciętnej wrażliwości i miłości DO SIEBIE i do innych. TO MIŁOŚĆ DO SIEBIE i oraz słuchanie swojego głosu intuicji. To zrozumienie że istnieje świadomość i podświadomość i że w codziennym życiu często kieruje nami nasze ego.

Książki o rozwoju osobistym i duchowym

 1. Pełnia życia – Agnieszka Maciąg – polecam bardzo bardzo!
 2. Pełna moc możliwości – Jacek Walkiewicz
 3. Błękitny umysł. Myśl na odwrót działaj na opak, poznaj nieznane. Klaudia Pingot
 4. Psychopata w pracy, w rodzinie i wśród znajomych. Instrukcja obsługi – Jarosław Gibas
 5. Odważ się żyć – potęga bezwysiłkowej motywacji
 6. Potęga podświadomości – Joseph Murphy
 7. Moc przyciągania pieniądze – Joseph Murphy
 8. Nowoczesny Budda – Dawid Piątkowski – polecam bardzo!
 9. Alchemia Duchowego rozwoju. Inteligencja duchowa dla zaawansowanych – Jarosław Gibas
 10. Mnich, który sprzedał swoje Ferrari – Robin Sharma – polecam bardzo!
 11. Mózg na detoksie – Dawid Perlmutter, Austin Perlmutter, Kristin Loberg
 12. Życie następny poziom – Jarosław Gibas
 13. Oświecenie 24 H – Nitya
 14. Wspomnienia z wędrówki dusz – dr Michel Newton
 15. Odczarować medytacje – Dorota Mrówka – mega!
 16. Dobrostan – Agnieszka Maciąg
 17. Życie jest wolnością – Beata Pawlikowska
książki o rozwoju duchowym
książki o rozwoju osobistym
dobrostan-o-szczesliwym-bogatym-i-spelnionym-zyciu-b-iext105864498
rozwój osobisty i duchowy

Rozwój osobisty i duchowy – co jeszcze?

Książki są dla mnie potęgą wiedzy. Zdaje sobie sprawę, że nie każdy lubi czytać książki , lub po prostu nie ma czasu. Wiele z powyższych pozycji znajduje się na Storytel, który bardzo polecam. Można słuchać książek podczas jazdy w samochodzie, komunikacji, sprzątania, gotowania itp. Czyli koniec z wymówkami!

Moje ulubione profile o rozwoju osobistym i duchowym

Nie jestem w stanie wskazać kto jest moim „guru”. Może po prostu jeszcze go nie mam. Obserwuję po prostu poniższe profile. Z każdego biorę wyłącznie to co mnie inspiruje :). Nie zniechęcajcie się od razu po zdjęciach, czy kilku relacjach. Obserwuję tych ludzi od dawna i czuję, że wnoszą dużo dobrej energii do Świata. Niektórzy z nich mają także kanały na YT.

Rozwój osobisty i duchowy – profile na Instagramie i Youtubie

 • astraltruth
 • klaudiapingot – też na YT
 • lukasz_jakobiak – też na YT
 • kasianast
 • kasiaharmony
 • agnieszkamaciag
 • przystanekmindfulness
 • beatapawlikowska
 • neuroplastyka
 • Maciej Wieczorek – tylko na YT
 • projektegoistka
 • gosiamostowska – też na YT
 • Wracajacdosiebiepl
 • kamilasurma – również na YT
 • TwojaNowaŚwiadomość – tylko YT
 • SelfMastery.pl – tylko na YT
 • drjoevitale

Koniecznie napiszcie w komentarzu Wasze ulubione książki i kanały bo wiem, że jest ich tysiące!

P.S Sprawdź także:

Medytacja-dlaczego warto zacząć?

Dlaczego warto ograniczyć mięso?

You Might Also Like

No Comments

  Leave a Reply