EUROPA PODRÓŻE Portugalia

Lagos w 1 dzień – przepiękne miasto Algavre

Lagos w 1 dzień

Malownicze plaże Algavre co roku przyciągają tłumy turystów, a wielu z nich kieruje się właśnie do Lagos.

Ja do Portugalii poleciałam na kilka dni i nie chciałam się zakotwiczać akurat w Lagos, lecz wydaje mi się, że to fajne miejsce na wakacyjny odpoczynek. 

Czy Lagos to tylko piękne plaże?

Prawdopodobnie tak, aczkolwiek mogę się mylić. Nie widziałam na mapie ciekawych dla mnie miejsc do zwiedzenia. Zachwyciła mnie natomiast architektura miasta. Mnóstwo przepięknych, pomalowanych i zadbanych domów.

Miasto zwiedziłam w 1 dzień, lecz czuję niedosyt… 

Czy Lagos to tylko piękne plaże

Jak się dostać do Lagos z Faro?

W trakcie pobytu na Południu Portugalii zatrzymałam się w Olhao – miejsce gdzie czas płynie wolniej. Jest to klimatyczne miasteczko obok Faro, dlatego stamtąd zaczęłam moją podróż.

Między Faro a Lagos kilka razy dziennie kursuje bezpośredni pociąg. Więcej informacji o tej trasie, biletach i cenach znajdziecie we wpisie Ceny w Portugalii w 2022 r.

Lagos w 1 dzień

Gdy wysiądziecie z pociągu i przejdziecie z 200 metrów przywita Was niewielki, lecz urokliwy port. Z jednej strony znajdują się kawiarnie i restauracje.  Z drugiej wiedzie droga do centrum Lagos, na której znajdziecie mnóstwo budek lokalnych biur podróży. Możecie od ręki kupić bilet na rejsy do najbardziej popularnych miejsc lub po prostu na zachód słońca. Z uwagi na mój ograniczony czas nie skorzystałam z oferty rejsu. We wpisie o cenach możecie sprawdzić, ile kosztują takie rejsy.

Aby dojść do centrum, musicie przejść wiadukt i skręcić w lewo. W tę samą stronę również idziecie na plaże.

Już od samego początku poczułam kurortowy klimat. Po drodze znajduje się wiele sklepików z pamiątkami oraz knajpek, gdzie można wypić coś zimnego i zjeść.

ulice Lagos
Lagos atrakcje

Plaże w Lagos

Tak naprawdę do najbliżej plaży dojdziecie w 10 minut (patrz zdjęcie 1 poniżej). Ja tak jak wspomniałam powyżej, ja poszłam do centrum i skierowałam się w kierunku Praia  de Pinhao, a następnie do Praia de Dona Ana.

Nie będę opisywać wielce tych plaż. Podpowiem krótko: do większości plaż dotrzecie spacerem w kilkanaście bądź kilkadziesiąt minut. Jeśli wybierasz się na więcej niż 1 dzień, to polecam zobaczyć jak najwięcej. Sama bym tak zrobiła.

Osobiście nie chciałam zaliczyć jak najwięcej plaż po to, by je „odhaczyć”. Druga plaża do której dotarłam,  bardzo mi się spodobała. Na miejscu była restauracja i toalety, dlatego postanowiłam się rozgościć i zostać na chwilę dłużej.

Żałuję, że nie miałam okazji zobaczyć pozostałych bo już dwie wyżej wymienione zrobiły na mnie wrażenie. Zadbane, malownicze, z czystą wodą.

Koniecznie dajcie znać w komentarzu, czy może byliście na innych i jaka Wam się podobała najbardziej.

Lagos w 1 dzień

plaże Lagos która najlepsza
praira Lagos
która plaża w Lagos
piękne plaże Lagos
Lagos plaże

Gdzie zjeść w Lagos?

W Lagos jest naprawdę sporo miejsc do stołowania. Możecie zjeść tanio, umiarkowanie i drogo. Wszystko zależy od Waszych preferencji. Z racji, że nie jestem fanką portugalskiego jedzenia poszłam do meksykańskiej knajpki Beats and Burritos i byłam mega szczęśliwa z tego powodu. Jedzenie świeże i przepyszne! Ceny umiarkowane. Bardzo polecam Wam to miejsce, jeśli będziecie mieli ochotę na coś nieportugalskiego.

Gdzie zejść w Lagos?
Lagos ceny jedzenia

1 dzień w Lagos – podsumowanie

Bardzo się cieszę, że miałam okazje odwiedzić to miejsce. Tak jak wspomniałam szkoda, że nie miałam możliwości zostać dłużej. Czuję jednak, że kiedyś wrócę do tego miejsca!

Czy warto pojechać tam na 1 dzień?

Według mnie zdecydowanie tak!

co robić w Lagos
uliczki w Lagos
Lagos w 1 dzień atrakcje
ulice Lagos
co robić w Lagos

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply