AZJA PODRÓŻE Wietnam

Nha Trang w Wietnamie, czyli tam gdzie królują Rosjanie

Nha Trang w Wietnamie

Nha Thrang krótko mówiąc to wypoczynkowa stolica Południowej strony Wietnamu. Słynie z przepięknych, zadbanych plaż, atrakcji turystycznych, wielu knajpek i barów na wyciągniecie ręki…

Moim celem był wypoczynek w tym mieście. Czy tak też się stało? Zacznę najpierw od kilku informacji…

Kiedy jechać do Nha Trang?

Praktycznie można cały rok. Przez 12 miesięcy występuje bardzo wysoka temperatura, jednakże w okresie letnim opady deszczu są bardzo wysokie.

Najlepsze miesiące by, lecieć do Nha Trang to styczeń- kwiecień – występuje wtedy pora sucha, chociaż temperatury powietrza są dosyć wysokie, często powyżej 30 stopni Celsjusza.

Nha Trang w Wietnamie

Nha Trang w Wietnamie jak się dostać
plaże w Nha Trang

Jak się dostać do Nha Trang z Ho Chi Minh, Hoi An, Da Nang?

Samolotem – tę formę bardzo polecam, ponieważ czasami wychodzi niewiele drożej niż autobus. Z Da Nang udało mi się upolować bilet lotniczy za 80 zł więc warto sprawdzać wcześniej. Lot trwa tylko niecałą godzinę. Jeśli komuś zależy na czasie, to z pewnością będzie to najwygodniejsza opcja. Z innych miast jak Ho Chi Minh, Hanoi czy Da Lat także kursują tanie loty.

Autobusem – najbardziej popularny środek transportu w Wietnamie. Z Hoi An, czy Da Nang jest to koszt od 45 zł w górę, w zależności od klasy autobusu. Sam przejazd trwa ok. 12 godzin i jest to zazwyczaj nightbus

Pociągiem – z Da Nang kursuje pociąg do Nha Trang, jednakże jest o wiele droższy od autobusu. Ceny zaczynają się od 70 do 150 zł w zależności od trasy i podróż trwa 8-10 godzin.

Nolcleg w Nha Trang

Baza noclegowa w Nha Trang jest mocno rozwinięta. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

  • Łóżko w sali wieloosobowej od 15 zł za noc
  • Pokój w hostelu od 30 zł za noc
  • Noc w hotelu zaczyna się od 50 zł w górę.

Ceny podane powyżej są całkowicie uśrednione, a wszystko zależy przede wszystkim od wymagań i preferencji. Mnie udało się akurat trafić na promocję na Bookingu w hotelu. Z 369 zł za 2 osoby/3 noce na 240 zł. Wzięłam bez zastanowienia!

 New Mexico Hotel (Nha Trang) – 3 noce

Według mnie trochę gorszy w rzeczywistości, niż na zdjęciach. Trzy minuty spacerem do plaży. Hotel znajduje się wśród wielu dobrych, tanich knajpek, obok sklepów, straganów. Lokalizacja zdecydowanie 12 na 10!

220 zł/110 zł/os – skromne, ale dobre śniadanie w cenie (w formie bufetu) + unlimited pyszna kawka!

Miejsce fajne choć minusem jest obsługa. Odniosłam wrażenie, że pracują za karę, naprawdę wstydziłam się zapytać o cokolwiek. W dodatku przy śniadaniu leciały jakieś rosyjskie biesiady… Jestem tolerancyjna ale taka muzyka o 7:30 rano trochę mnie drażniła.

Gdybym miała jeszcze raz się tam wybrać to wiem, że w takiej cenie, z taką lokalizacją mogłabym nie poszukać nic lepszego więc prawdopodobnie wybrałabym ponownie to miejsce. 

Ceny w Wietnamie 2019
Ceny w Wietnamie 2019
Wietnam ceny 2019

Czy plaże są ładne?

Och, aż się uśmiecham na samo wspomnienie o tym. Naprawdę fantastycznie wspominam wylegiwanie się na mięciutkim piasku. Oczywiście muszę przyznać, że nie jest to wcale najpiękniejsza plaża, przynajmniej w mojej opinii. Nie ma tak krystalicznie czystej wody, jak w Tajlandii, lecz znajduje się wszystko co jest potrzebne do wczasowania. Płatne leżaki z parasolkami i budki z lodami, koktajlami i zimnymi kokosami.

2 minuty od plaży znajduje się wiele sklepów, kawiarni, czy knajpek, gdyby ktoś zgłodniał.

Co mnie zdziwiło na plaży w Nha Trang? Nie widziałam tam prawie żadnych miejscowych.

Nha Trang w Wietnamie

Nga Trang w Wietnamie czy warto?
Nha Trang Wietnam
Nha Trang plaże
Nha Trang beach

… czyli tam gdzie królują Rosjanie? Skąd ten tytuł?

Miasto to ma wiele kontrastowych opinii. Z najśmieszniejszą, jaką się spotkałam to ROSYJSKIE MIELNO. Dlaczego ktoś tak nazwał? A no z racji bardzo dużej obecności naszych sąsiadów w tym mieście.  Odnosiłam wrażenie, że jest ich więcej niż samych Wietnamczyków. W wielu miejscach i sklepach spożywczych wszystko jest napisane cyrylicą. Ponadto Rosjanie posiadają wiele swoich barów, biur podróży, czy może nawet hoteli.

Jedna rzecz tylko mnie denerwowała…jeśli masz biały kolor skóry to od razu następuje dziwne przeświadczenie, że jesteś z Rosji. Czasami, gdy mówiłam, że nie jestem z Rosji, wydawało mi się, że inaczej na mnie patrzyli, jakoś gorzej… Chociaż może to tylko moje subiektywne odczucia.

Nha Trang w Wietnamie

ulice Nha Trang
czy warto jechać do Nha Trang

Czy warto jechać do Nha Trang? Dla kogo jest?

W wielu miejscach przeczytasz o tym jak tam jest strasznie i ,że nie warto tam jechać, jednak po tylu dniach intensywnego zwiedzania wizyta w Wietnamskim Mielnie bardzo dobrze mi zrobiła!

Było to jedno z niewielu miast, w którym wszystko było łatwiejsze: dogadanie się, przemieszczanie, jedzenie (więcej menu po angielsku). Ceny były niewielkie jak na tak turystyczne miejsce. Dobry obiad można zjeść za 20 zł. Za świeże owoce morza trzeba się liczyć z wydatkiem ok. 70 – 80 zł.

W Nha Trang nie zwiedzałam nic. Czas poświeciłam na całkowity reset, plażowanie, jedzenie i rum z colą.  Jeśli planujesz spędzić czas w taki sposób to polecam, jeśli nie lubisz turystycznych miejsc, w których wszystko jest na wyciągnięcie ręki, to lepiej się zastanowić.

CZYTAJ DALEJ O WIETNAMIE

  1. Delta Mekongu w Wietnamie w 2 dni. Czy warto?
  2. Ceny w Wietnamie. Całkowity koszt podróży
  3. Perełka Wietnamu Hoi An. Co musisz zobaczyć? 
  4. Wietnam na własną rękę. Co musisz wiedzieć przed wyjazdem?
plaże w Nha Trang
jedzenie w Nha Trang

You Might Also Like

No Comments

    Leave a Reply