AZJA PODRÓŻE Tajlandia

Tajlandia – gotowy plan podróży na 2 tygodnie

Myślisz o wyjeździe do Tajlandii ale nie wiesz gdzie tam w ogóle pojechać i co robić? W końcu Tajlandia to nie tylko tropiki, biały piasek i niebieska woda. To kolorowe i uśmiechnięte państwo ma zdecydowanie o wiele więcej do zaoferowania.  W internecie znajdziesz na pewno wiele różnorodnych planów podróży. Poniżej przedstawiam swój ułożony samodzielnie. Polecam go sobie modyfikować w oparciu o inne plany, jeśli coś nie spasuje. Pamiętaj – to ma być Twój wyjazd!

Jaki jest klimat w Tajlandii?

Nie zapomnij o klimacie w Tajlandii. Nasza podróż odbyła się na przełomie stycznia/lutego. Padało może raz przez 2 godziny.  W czasie kiedy u nas panuje zima (grudzień-luty), tam  dominuje zupełnie inna pogoda  –  żar leje się z nieba. Często temperatury nie schodzą poniżej 30 stopni Celsjusza.  W przeciwieństwie do zimy, w sezonie letnim (czerwiec-sierpień) w Tajlandii panuje pora deszczowa, co oznacza możliwość wystąpienia tajfunów. Czas, kiedy występują obfite opady deszczu, nie świadczy jednak o tym, że jest tam zimno, temperatury wtedy są nadal bardzo wysokie. Z tego co wyczytałam często w porze deszczowej jest piękna pogoda, codziennie tylko spływa ściana deszczu np przez 2-3 godziny więc na pewno idzie przeżyć!

Chciałam o tym napisać, dlatego, że pora roku wpływa mocno na ceny. Podczas sezonu turystycznego  (naszej zimy) ceny potrafią być bardzo zawyżone. Zawyżone nie oznacza drogie, ponieważ Tajlandia jest stosunkowo tanim krajem 🙂

My byliśmy ponad 3 tygodnie ale poniżej przygotowałam dla Ciebie gotowy plan podróży na 2 tygodnie –  na tyle czasu większość z nas może sobie pozwolić chociaż raz w roku. Jest to ogólny plan z krótkimi opisami danych miejsc. 

O tym jak w ogóle zorganizować wyjazd do Tajlandii i podstawowe informacje tutaj. 

Tajlandia – gotowy plan podróży na 2 tygodnie.  

1 – 3   

Przyjazd do Bangkoku – eksploracja miasta 

3 – 5 

Pak Chong – nocny targ uliczny z jedzeniem –trekking w dżungli – możliwość zobaczenia słoni żyjących w naturalnym środowisku

5  

 Lop Buri – zwiedzenie słynnej świątyni, która jest domem dla wielu małp

5 – 6  

Ajutthaja – zwiedzanie znanych, licznych ruin i kompleksów świątyń w Ajutthaji

6 – 8  

Kanchanaburi – obejrzenie słynnego mostu na rzece Kwai – wizyta w Parku Narodowym Erwan z cudownymi wodospadami

9 – 11 

Koh Phangan – odpoczynek i zwiedzanie wyspy

11- 13 

Ko Samui – odpoczynek i zwiedzanie wyspy 

14  

Bangkok – powrót do Polski.

Tajlandia – gotowy plan podróży

Przyjazd do Bangkoku

W Bangkoku polecam spędzić 2 noce, ponieważ jest to miasto, które zdecydowanie ma wiele do zaoferowania. 

1 DZIEŃ

Przylot z Polski, następnie przyda się regeneracja po locie, który często jest z długą przesiadką w Doha. W zależności o której godzinie przyjedziesz, warto w ten dzień jeszcze iść pozwiedzać.

2 DZIEŃ

Ciąg dalszy zwiedzania Bangkoku – o tym ile rzeczy można zobaczyć w Bangkoku, ceny atrakcji, oraz jak się dostać z lotniska do centrum  napisałam w osobnym artykule.

3 DZIEŃ

Wyjazd z Bangkoku busem do Pak Chong  – bilet kosztuje ok 30-35 zł

Dodatkowa informacja: autobus do Pak Chong, odjeżdża z północnego dworca Morchit. Najlepiej dotrzeć metrem do stacji Phahon Yothin, następnie stamtąd Grabem lub Uberem na sam dworzec (za ok 10 zł)

Tajlandia – gotowy plan podróży

Wizyta w Pak Chong i Parku Narodowym Khao Yai. 

4 – 5 DZIEŃ

Park Narodowy Khao Yai – zajmuje on powierzchnię ponad 2 tys. km2. Na głównej stronie można przeczytać, że w parku mieszka wiele gatunków zwierząt, między innymi: słonie, makaki, gibony, jeżozwierze, jadowite węże, nietoperze, nielicznie występują też tygrysy (oczywiście połowy nie wiedzieliśmy :D) Na miejscu w Pak Chong masz możliwość wynajęcia przewodnika z grupą osób i udania się na  trekking do prawdziwej dżungli! 

Niestety w trakcie trekkingu dostałam bardzo wysokiej gorączki. Oczywiście już sobie wmawiałam, że na pewno ugryzł mnie jakiś  straszny owad i pewnie umieram 😀 Na szczęście to nic poważnego, prawdopodobnie taka reakcja organizmu na zmianę klimatu. W parku panowała bardzo wysoka temperatura, przy ogromnej wilgotności powietrza! Z powodu wysokiej gorączki, musieliśmy przedłużyć pobyt o jeden dzień. 

Dodatkowa informacja:

 • przystanek autobusowy w Pak Chong jest po środku niczego więc nie bądź zdziwiony.
 • trekking do dżungli organizuje prawie każdy hostel. Koszt takiej zabawy to ok 20-30 euro ( w tym jest transport oraz obiad)
 • Park Narodowy Khao Yai – czy warto? (jak dojechać, gdzie spać) – osobny artykuł. 

Z Pak Chong do Lop Buri – następnie przejazd do Ajutthaji, dawnej stolicy Tajlandii

6 – 7 DZIEŃ

My w tym mieście spędziliśmy dwie noce i przekonaliśmy się, że małpy potrafią być okropne! Ogólnie jest to małe, fajne miasteczko. Znajduję się tam kilka klimatycznych barów oraz knajpek z tanim jedzeniem. Główną atrakcją jest świątynia małp.  Lop Buri w Tajlandii, czyli miasto małp (osobny artykuł)

Następną propozycją jest wizyta w  Ajutthaji – dawnej stolicy Tajlandii. Obecnie znajduję się tam kompleks ruin, które zostały wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Po całym dniu jazdy i zwiedzenia koniecznie weźcie pod uwagę nocleg w którymś z tych miast.

Między jednym a drugim jest bezpośrednie połączenie pociągiem.

Dodatkowa informacja:

 • z Pak Chong kursuje bezpośredni pociąg do Lop Buri
 • z Lop Buri do Ayutthai również można dostać się pociągiem
 • wstęp do świątyni małp kosztuje ok 10 zł
 • TUTAJ oficjalna strona z rozkładem pociągów. Na te trasy nie ma żadnej konieczności kupowania biletów wcześniej.

 

Tajlandia – gotowy plan podróży

Wyjazd z rana do Kanchanaburi

7 – 8 DZIEŃ

Miejscowości wszystkie nie są  od siebie bardzo oddalone, jednakże ze względu na stan dróg, przemieszczanie się z punktu A do punku B zajmuję  o wiele więcej czasu niż w Polsce.  

Kanchanaburi – średniej wielkości miasto. Jest ono jednak dość ważne, ze względu na historię. Znajduję się tam bowiem słynny most na rzece Kwai, miejsce bardzo związane z japońską zbrodnią podczas II wojny światowej.  Dlaczego? Do budowy torów kolejowych (które przebiegają przez most) wykorzystano ponad 250 tys. osób. Oszacowano, że podczas budowy w morderczych warunkach po 18 godzin dziennie, zginęło ponad 100 00 osób. W mieście znajduję się także cmentarz wojenny oraz muzeum kolei brimsko-tajskiej. 

Drugim naszym celem wizyty w tym miejscu była wycieczka do Parku Narodowego Erwan, który znajduję się w pobliżu tego miasta! Park słynie z wielu strumieni i cudownych wodospadów. Dodatkową atrakcją jest możliwość kąpieli tam!  Przed wizytą w parku naoglądałam się wiele magicznych zdjęć z tego miejsca…. I nie zawiodłam się!!

Dodatkowe informacje:

 • wejście na most jest bezpłatne
 • w Kanchanaburi można zwiedzieć jeszcze cmentarz
 • do parku Erwan z dworca kilka raz dziennie kursuje autobus
 • opłata za wejście do parku to 300 BHT – 40 ZŁ

 

 

Odpoczynek na wyspach Koh Phangan i Koh Samui

 

9 dzień – powrót busem do Bangkoku i stamtąd samolotem na Ko Samui – następnie prom na Koh Phangan

10 – 13 dzień –  CHILL NA PLAŻY. Jeśli chcesz możesz spędzić 2 dni na Koh Phangan/ 2 dni na Ko Samui. Lub 4 tu i 4 tu.  Ko Samui, jest to większa, jak dla mnie mniej rajska wyspa, lecz jest tam kilka fajnych rzeczy do zobaczenia. My na niej byliśmy aż 5 dni i żałowaliśmy, że tak długo. 

Na każdej z wysp znajdziecie wiele atrakcji! Najbardziej polecam zwiedzanie na skuterze 🙂

Dodatkowe informacje:  

 • osobiście uważam, że Koh Phangan o wiele  bardziej rajską wyspą. Na mniejszych plażach znajdziecie hipisowski, beztroski klimat 🙂 
 • jeśli zależy Tobie na niższym koszcie to z Bangkoku można dostać się także pociągiem nocnym na południe, następnie promem na wyspę. Pociąg wychodzi ok 80-100 zł, jednakże czasami loty można zakupić za taką cenę.   

Tajlandia – gotowy plan podróży

13 dzień – powrót do Bangkoku, regeneracja przed lotem i ostatni czas na zakup pamiątek!

14 dzień – powrót do Polski :(:(:( 

TAJLANDIA NA WŁASNĄ RĘKĘ

Kliknij i sprawdź co musisz wiedzieć przed wyjazdem. 

You Might Also Like

1 Comment

 • Reply
  Natalia
  23 kwietnia 2020 at 09:34

  Fajnie

Leave a Reply